Мінімальні зарплати в Україні можуть відв'язати від прожиткового мінімуму

У Кабміні пропонують використовувати досвід Польщі та Словаччини


В Україні слід скасувати прив'язку мінімальної заробітної плати до прожиткового мінімуму. Про це заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева, передає прес-служба відомства.

За його словами, в Україні йде незначне підвищення прожиткового мінімуму, після чого підвищується мінімальна зарплата бюджетників, і тільки потім – зарплата в приватному секторі, в той час, як ситуація повинна бути протилежною.

Рева додав, що співголови Групи стратегічних радників з підтримки реформ в Україні Іван Міклош і Лешек Бальцерович звертають увагу українського уряду на те, що в усьому світі державний сектор наздоганяє приватний за рівнем мінімальних зарплат, а не навпаки.

"Вони радять відв'язати прожитковий мінімум від мінімальної зарплати і підняти її законодавчо. Нехай мінімальна зарплата сьогодні буде не 1 тис. 450 грн., а 2 – 3 тис. грн. Хочеш – не хочеш, а приватному сектору доведеться піднімати зарплати. Відповідно ми отримаємо додатковий ресурс, який витратимо на підвищення зарплат в бюджетній сфері", – сказав міністр. Він зазначив, що саме так поступали в Словаччині і Польщі.

Також Рева додав, що Мінсоцполітики спільно з Міністерством фінансів, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України розробляють заходи, які повинні забезпечити легалізацію зарплат.

segodnya.ua

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (12)
в шоке
30.06.2016
а разве зарплата госслужащего не привязана к минимальной, где логика???
Игорь в шоке
30.06.2016
За новим *ЗУ про ДС* оклади держслужбовців є вищими мінімальної зарплати.
в шоке Игорь
30.06.2016
1.25 ну и я о том же
Жанна
30.06.2016
Очень интересно! Последнее время только повышения окладов и новые законы по гос.службе, а все то в "межах фонду",тогда отправляют в отпуск на свой счет и сокращают.
Оксана
30.06.2016
Какие же мозги надо иметь чтоб так здорово придумать!!! Наверное долго думали как нас обьегорить.
ля
01.07.2016
от і знайшлись гроші для підняття судям у 7 разів зп - будуть стригти приватний сектор, а, нам, бюджетникам/, можна навіть не розкатувати губу на 2-3 тис. мін. зп.
Коля
03.07.2016
Дуже дивно читати про якесь підвищення чи індексацію, адже багато українців взагалі не мають ні пенсії, ні зарплати ; звільнені з роботи у зв"язку з "ліквідаціями" державних установ , тобто з ініціативи держави, по незалежним від працівників причинам , живуть по декілька років на утриманні своєї сім"ї та перебиваються випадковими підробітками ...
а у нас
04.07.2016
ля, та при цих змінах якраз бюджетники і будуть отримувати мінімальну - тільки тепер майже всі однакову зарплату - що прибиральниця, що фахівець - цей законопроект "вперед в минуле" - згадайте початок нульових - до введення ЄТС - було таке поняття, як доплата до мінімальної....
аня
05.07.2016
не страдайте ніхто нічого не піднімить для простих смертних
Ольга
05.07.2016
А как же статья 96 Кодекса законів про працю в Україні:

"Формування тарифної сітки (схеми посадових окладів)
провадиться на основі тарифної ставки робітника першого розряду, яка встановлюється у розмірі, що перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, та міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень розмірів тарифних ставок (посадових окладів)."

Минимальная зарплата повысится только в частных структурах , а у бюджетников нет?
Это же прямое нарушение закона, товарищи.............
Ірина
05.07.2016
Весь час якісь приклади із-за кордону. Коли вже буде зарплата, пенсія , співвідношення між зарплатами та витратами на комуналку такі як у Польші, Франції? За весь час правління після "революції гідності" не було прийнято жодного Закону для покращання життя простих громадян Украни, тільки збільшення податків,тепер податок на нерухомість... коли ж цьому прийде кінець?
КАТЯ
06.07.2016
КОЛИ ВСІ ВИЗДИХАЄМО ТОДІ БУДЕ ДОБРЕ ЗЕМЛЯ Є А ЛЮДЕЙ НЕМАЕ
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі