Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
4035 2
Друкувати
Обране

Міністр охорони здоров'я розповів які зарплати медикам закладені в бюджетний запит

МОЗ подало бюджетний запит на 2021 рік сумою 296 млрд грн


Міністерство охорони здоров’я подало на 2021 рік бюджетний запит на сумму 296 млрд грн. Про це повідомив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов на щоденному брифінгу 21 вересня.

“Ми подали у своєму бюджетному запиті у загальний бюджет фінансування на 296 млрд грн. На фінансування програми медичних гарантій, це кошти, які направляються на первинну медичну допомогу, “екстренку”, високоспеціалізовану медичну допомогу, ми подали запит в розмірі 225 млрд грн. Спеціалісти МОЗу закладали в цю сумму, зокрема, вартість ліків, які необхідні при лікуванні інфаркту, інсульту, при пологах, ліків, які необхідні екстренці, ми заклали справедливу заробітну плату наших фахівців. На цьому наголошував Президент України Володимир Зеленський, що саме справедлива зарплата медиків повинна стати одним із результатів реформи медицини”, – зазначив очільник МОЗ.  

Він наголосив, що бюджетні розрахунки МОЗ зробило, базуючись на проведеному детальному аналізі, даних, які надавали медичні заклади щодо реальної вартості лікування різних захворювань.

“Це той мінімум, на який ми вийшли. Закон про програму медичних гарантій передбачає виділення на її фінансування не менше 5% ВВП і ми розраховували суму, виходячи з цього”, – пояснив Максим Степанов.

Говорячи про рівень оплати праці у медичній галузі, Міністр зазначив, що, за розрахунками МОЗ, середня зарплата лікаря повинна складати 22-25 тис.  грн, медичної сестри – 17-18 тис. грн, молодшого медичного працівника – 11 тис.  грн. Її рівень, звичайно, залежатиме від досвіду роботи медика, обсягу роботи тощо. 

Крім цього, міністр повідомив, що сума бюджетного запиту також передбачає фінансування заходів з протидії коронавірусній хворобі, закупівлю відповідних вакцин.

Міністр підкреслив, що без належного фінансування медицини її реформування неможливе.

“Ми зробили реальні розрахунки мінімуму, який необхідний для існування медицини, щоб ми здійснили реформу, щоб ми нарешті розірвали коло сорому, коли ми не фінансуємо власне здоров’я, власне життя”, – наголосив він.

За його словами, реформування медицини – це достатньо складний процес, який охоплює велику кількість напрямків, як то медична освіта, регулювання фармацевтичного ринку, забезпечення лікарень медичними виробами, обладнанням та інше.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (2)
Анна
23.09.2020
Офигеть . а у нас 5000
светлана Анна
24.09.2020
первичка как всегда не при дела. узким специалистам повысили на 70%, так они обнаглели еще больше. берут деньги за бесплатные обследования,за которые заплатила НСЗУ.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд