Інформація по темі "" | Публікації по тегу
07.09.22
48536 3
Друкувати
Обране

Міносвіти щодо виплати в умовах воєнного стану педагогічним, медичним та бібліотечним працівникам закладів освіти матеріальної допомоги на оздоровлення

Відповідно до статті 57 Закону України "Про освіту" держава забезпечує педагогічним працівникам виплату допомоги на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу (ставки заробітної плати) при наданні щорічної відпустки. Виплата зазначеної допомоги здійснюється згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2001 N 78 і поширюється на педагогічних і науково-педагогічних працівників, перелік посад яких затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 N 963.

Статтею 30 Закону України "Про бібліотеки і бібліотечну справу" передбачено, що працівники бібліотек мають право на допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі посадового окладу. Виплата такої допомоги встановлена постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.2005 N 84 і виплачується працівникам державних і комунальних бібліотек, зазначеним у переліку посад, який затверджений цією постановою.

Виплата допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу під час надання основної щорічної відпустки медичним і фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів (установ) здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 N 524.

Зауважуємо, що статтею 12 Закону України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" від 15.03.2022 N 2136-IX у період дії воєнного стану обмежується тривалість надання працівнику щорічної основної відпустки 24 календарними днями.

Законом N 2136 у період дії воєнного стану не обмежені норми законодавства щодо виплати працівникам допомоги на оздоровлення при наданні щорічної основної відпустки, отже така допомога повинна виплачуватися педагогічним, медичним та бібліотечним працівникам закладів освіти.

Джерело:
Лист МОНУ від 27.05.2022 р. N 1/5650-22
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
3
Лана
08.09.2022
А хто поясне про зняття надбавки 50 %що Тимошенко дала ?
Світлана Лана
13.09.2022
А хіба іх відмінили?
Володимир Світлана
14.09.2022
Держава гарантує 5 % доплати за престижність праці (не більше). Всі інші % (від 5 до 50) фінансувались з місцевих бюджетів (ОТГ). В зв'язку з війським станом всім місцевим бюджетам зменшили субвенцію (в середньому приблизно на 20 %). В проєкті закону про бюджет на 2023 р. видатки на оборону і державну безпеку збільшено більше, ніж у 4 рази. Отже, сподіватися можна лише на 5 % доплати за престижність праці. Питання про понад 5 % вирішують місцеві органи влади.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×