Нашi сайти:

Мінсоцполітики: про відпустки держслужбовців без збереження зарплати

В Мінсоцполітики нагадали, що п. 66 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» передбачалося право керівників ЦОВВ, у межах бюджетних призначень без згоди та попередження працівників встановлювати для них режим роботи на умовах неповного робочого часу та надавати відпустки без збереження заробітної плати на визначений цими керівниками термін.


Також цим пунктом встановлювалось, що під час здійснення ЦОВВ цих заходів положення ст. 26 Закону України «Про відпустки» та статей 32, 56 та 84 КЗоТ України (в частині обмеження терміну відпустки без збереження заробітної плати, необхідності повідомлення не пізніше ніж за два місяці та погодження з працівником встановлення режиму роботи на умовах неповного робочого часу) не застосовуються.

Щодо вищезазначених норм в Мінсоцполітики роз’яснили наступне:

1) час перебування працівника у відпустці без збереження заробітної плати, яка надається відповідно до п. 66 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік», не враховується до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку;

2) тривалість додаткової оплачуваної відпустки, яка надається за стаж державної служби, не зменшується у зв'язку з перебуванням державного службовця у відпустці без збереження заробітної плати, яка була йому надана відповідно до п. 66 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік»;

3) середньоденна заробітна плата для оплати часу відпусток провадиться шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців на відповідну кількість календарних днів року, зменшену на кількість святкових і неробочих днів, встановлених законодавством (ст.73 КЗпП України), а також на кількість календарних днів перебування працівника у відпустці без збереження заробітної плати, яка надана відповідно до ст. 26 Закону України «Про відпустки» та п. 66 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік».

Крім того, стосовно додаткової оплачуваної відпустки, передбаченої ст. 35 Закону України «Про державну службу» та ст. 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» в Міністерстві зазначили, що надання додаткової відпустки певної тривалості, а також виплата грошової компенсації за невикористану відпустку при звільненні державного службовця залежить лише від наявності у державного службовця стажу державної служби, передбаченого постановою КМУ від 27.04.1994 р. № 250, що дає право на надання вказаної відпустки, а не від відпрацьованого державним службовцем часу у відповідному робочому році.

Тобто додаткова відпустка за стаж державної служби надається після виповнення у державного службовця відповідного стажу державної служби.

Такі роз’яснення надало Мінсоцполітики в листі від 12.01.2015 р. № 4/13/116-15

 

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі