Інформація по темі "" | Публікації по тегу
15.07.19
11491 4
Друкувати
Обране

Мінсоцполітики щодо деяких питань оплати праці в ОМС у зв'язку з прийняттям постанови 525

Постановою Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 р. № 525 «Про внесення змін у додатки до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268» (далі — постанова № 525) внесено зміни у додатки до постанови № 268, якими упорядковано посадові оклади працівників органів місцевого самоврядування, службовців органів прокуратури та врегульовано розміри надбавки за ранги посадових осіб місцевого самоврядування.

Постанова № 525 опублікована в газеті «Урядовий кур’єр» № 117 (6480) від 25.06.2019 р.

Отже, норми постанови № 525 слід застосовувати з дня офіційного опублікування, а саме з 25.06.2019 року. При цьому після введення в дію вищезазначеної постанови для працівників органів місцевого самоврядування зміна структури заробітної плати не відбулася.

Розрахунок середньої заробітної плати для оплати відпустки та матеріальної винагороди проводиться з урахуванням положень Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 р. № 100 (далі — Порядок).

Пунктом 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати встановлено, що обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпусток або для виплати компенсації за невикористані відпустки провадиться виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки або виплати компенсації за невикористані відпустки.

У всіх інших випадках збереження середньої заробітної плати середньомісячна заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за останні 2 календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов’язана відповідна виплата.

У випадку підвищення тарифних ставок і посадових окладів на підприємстві, в установі, організації відповідно до актів законодавства, а також за рішеннями, передбаченими колективними договорами (угодами) в розрахунковому періоді і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, заробітна плата, включаючи премії та інші виплати, що враховуються під час обчислення середньої заробітної плати (в тому числі збереження середнього заробітку), за проміжок часу до підвищення має бути прокоригована на коефіцієнт їх підвищення (пункт 10 Порядку).

У випадках коли підвищення тарифних ставок і окладів відбулось у періоді, протягом якого за працівником зберігався середній заробіток, за цим заробітком здійснюються нарахування тільки в частині, що стосується днів збереження середньої заробітної плати з дня підвищення тарифних ставок (окладів).

Тобто умовами для проведення коригування є підвищення окладів, яке відбулося у розрахунковому періоді або в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток.

При цьому пунктом 10 Порядку не передбачено, що підвищення окладу має відбутися з 1 числа місяця.

Лист Мінсоцполітики від 05.07.2019 р. № 1016/0/206-19

 

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
4
rjkz
15.07.2019
Підвищення зарплат, пенсій, цін і тарифів - це якраз і є ІНФЛЯЦІЯ, тобто знецінення національних грошей. ​------------------​Нехай у вас є певна сума гривень, за які ви можете придбати певну кількість товарів і послуг. Ви не витратили ці гроші, потім пройшов деякий час, товари і послуги здорожчали, і тепер з"ясувалось, що ви можете купити за ці гривні значно менше тих самих товарів і послуг.​-------------------​ Фактично це означає , що вас просто-напросто обікрадено.І хто ж крадій?
EVGENIY rjkz
16.07.2019
Коля?
бух EVGENIY
16.07.2019
Вася)))))
Аnn
02.08.2019
Підвищення не суттєво відчутнє,якщо зважати на рівень підвищення цін і тарифів
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі