Інформація по темі "" | Публікації по тегу
21.01.20
23532 3
Друкувати
Обране

МОН надало роз’яснення щодо підвищення посадових окладів вчителів гімназій та ліцеїв

Відповідно до Прикінцевих положень Закону України «Про освіту» засновники закладів освіти протягом п’яти років з дня набрання чинності цим Законом, тобто до 28.09.2022 року, мають привести установчі документи закладів освіти у відповідність із цим Законом.

Зокрема, загальноосвітні навчальні заклади ІІ та ІІІ ступеня мають бути реорганізовані відповідно у гімназії та ліцеї.

У той же час чинною залишається норма, визначена підпунктом «б» пункту 28 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 15.04.1993 року № 102. Згідно з нею педагогічні працівники гімназій та ліцеїв порівняно із педагогічними працівниками шкіл мають вищу оплату праці (посадовий оклад підвищується на 10%).

До Асоціації міст України неодноразово звертались органи місцевого самоврядування з проханням надати консультацію щодо виплат підвищених посадових окладів керівним та педагогічним працівникам закладаів загальної середньої освіти.
АМУ двічі (листами від 12 листопада 2018 року № 5-534 та від 18 жовтня 2019 року № 5-594) зверталась до Міністерства освіти і науки України за роз’ясненням, яке було надіслане у відповідь на депутатське звернення народного депутата України І. М. Констанкевич.

Позиція МОН зводиться до таких висновків:

  • Керівним та педагогічним працівникам гімназій, ліцеїв, які були створені до введення в дію Закону України «Про освіту» і продовжують свою діяльність за програмами гімназій, ліцеїв, посадові оклади мають підвищуватись на 10 відсотків.
  • Керівним та педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти, які реорганізовані у гімназії та ліцеї із загальноосвітніх навчальних закладів відповідно до Закону України «Про освіту», посадові оклади (ставки заробітної плати) за такий тип закладу не мають підвищуватись.

У той же час МОН зазначило, що всім педагогічним працівникам, оплата праці яких здійснюється з освітньої субвенції, постановою Кабінету Міністрів України від 11 січня 2018 року № 22 встановлено підвищені посадові оклади на 10%, кошти на виплату яких закладено в обсязі освітньої субвенції.

З повним текстом роз’яснення Міністерства освіти і науки України можна ознайомитись за посиланням.

Асоціація міст України дякує народному депутату України Ірині Констанкевич за сприяння в одержанні роз’яснення МОН.

Аналітичний центр АМУ

 
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
3
Злата
21.01.2020
А педпрацівникам садочків діє постанова 695 від 10.07.2019 на 2020 рік?
оксана
21.01.2020
а можна, щоб МОН дало роз'яснення стосовно тарифної сітки, де половина (13 розрядів з 25) отримують зарплату прибиральниці (без образ до цих людей), але не може провідний інженер і прибиральниця отримувати однаково!
Викладач
23.01.2020
Цікаво, що тим хто реально і практично готує майб. вчителів платня менша від шкільної, а обов'язків більше в рази
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі