Інформація по темі "" | Публікації по тегу
21.01.20
19810 3
Друкувати
Обране

МОН надало роз’яснення щодо підвищення посадових окладів вчителів гімназій та ліцеїв

Відповідно до Прикінцевих положень Закону України «Про освіту» засновники закладів освіти протягом п’яти років з дня набрання чинності цим Законом, тобто до 28.09.2022 року, мають привести установчі документи закладів освіти у відповідність із цим Законом.


Зокрема, загальноосвітні навчальні заклади ІІ та ІІІ ступеня мають бути реорганізовані відповідно у гімназії та ліцеї.

У той же час чинною залишається норма, визначена підпунктом «б» пункту 28 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 15.04.1993 року № 102. Згідно з нею педагогічні працівники гімназій та ліцеїв порівняно із педагогічними працівниками шкіл мають вищу оплату праці (посадовий оклад підвищується на 10%).

До Асоціації міст України неодноразово звертались органи місцевого самоврядування з проханням надати консультацію щодо виплат підвищених посадових окладів керівним та педагогічним працівникам закладаів загальної середньої освіти.
АМУ двічі (листами від 12 листопада 2018 року № 5-534 та від 18 жовтня 2019 року № 5-594) зверталась до Міністерства освіти і науки України за роз’ясненням, яке було надіслане у відповідь на депутатське звернення народного депутата України І. М. Констанкевич.

Позиція МОН зводиться до таких висновків:

  • Керівним та педагогічним працівникам гімназій, ліцеїв, які були створені до введення в дію Закону України «Про освіту» і продовжують свою діяльність за програмами гімназій, ліцеїв, посадові оклади мають підвищуватись на 10 відсотків.
  • Керівним та педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти, які реорганізовані у гімназії та ліцеї із загальноосвітніх навчальних закладів відповідно до Закону України «Про освіту», посадові оклади (ставки заробітної плати) за такий тип закладу не мають підвищуватись.

У той же час МОН зазначило, що всім педагогічним працівникам, оплата праці яких здійснюється з освітньої субвенції, постановою Кабінету Міністрів України від 11 січня 2018 року № 22 встановлено підвищені посадові оклади на 10%, кошти на виплату яких закладено в обсязі освітньої субвенції.

З повним текстом роз’яснення Міністерства освіти і науки України можна ознайомитись за посиланням.

Асоціація міст України дякує народному депутату України Ірині Констанкевич за сприяння в одержанні роз’яснення МОН.

Аналітичний центр АМУ

 

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(3)
Злата
21.01.2020
А педпрацівникам садочків діє постанова 695 від 10.07.2019 на 2020 рік?
оксана
21.01.2020
а можна, щоб МОН дало роз'яснення стосовно тарифної сітки, де половина (13 розрядів з 25) отримують зарплату прибиральниці (без образ до цих людей), але не може провідний інженер і прибиральниця отримувати однаково!
Викладач
23.01.2020
Цікаво, що тим хто реально і практично готує майб. вчителів платня менша від шкільної, а обов'язків більше в рази
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Шановні колеги!
Довгі роки ми наполегливо працювали, щоб вчасно підставляти плече підтримки всім українським бухгалтерам бюджетного сектору. Ми завжди розуміли, що їм нізвідки чекати допомоги й опори, тому розвивали новинний і консультативний портал власними силами та засобами. За що ви повсякчас віддячуєте нам своєю довірою та прихильністю. Ми дуже цінуємо це!

Та настають складні часи в усьому світі – й дедалі важче стає підтримувати гідний рівень роботи найбільшого в Україні порталу за свій кошт, частково покриваючи витрати завдяки рекламі. Цього вкрай замало!

Buhgalter.com.ua – це не лише стрічка новин із тематичними розділами та корисною інформацією. По той бік монітора щоденно стоять на варті роботи порталу 14 фахівців та чимале технічне забезпечення для безперешкодного функціонування сайту.

Ми сформували максимально комфортну ціну, яка б не «била по кишені», – 30 грн на місяць або 1 грн на день. Передплатники видань «Бюджетна бухгалтерія» та «Оплата праці», як і раніше, продовжують користуватися порталом безкоштовно та без реклами.

Розуміємо, для вас це стало несподіванкою, але в сьогоднішніх умовах ми не можемо діяти інакше. Цілком посильна сума, що дорівнює чашці кави у кав’ярні, підтримає життя вашого улюбленого ресурсу. За це ми віддячимо вам завжди цікавою й важливою інформацією та новими ідеями. Далі буде тільки краще!

Залишайтеся з нами – і давайте підтримувати один одного!

Ваші колеги – команда buhgalter.com.ua
30
грн/
місяц
Це приблизно усього 1 грн/день
Ви можете скасувати в будь-який момент
ic-acc-pay
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн