Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
2906 5
Друкувати
Обране

Надбавка за роботу на лінії зіткнення включається до МЗП

На період до завершення здійснення заходів із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях п. 11 постанови КМУ від 05.09.2018 р. № 708 встановлено щомісячну надбавку за роботу з особливими умовами праці у граничному розмірі 50 % посадового окладу працівникам державних і комунальних установ, закладів, організацій, які фінансуються з бюджету і розміщені в населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення.


Перелік таких населених пунктів наведений у додатку 2 до розпорядження КМУ від 07.11.2014 р. № 1085.

Розмір надбавки встановлюється керівником установи, закладу, організації в межах фонду оплати праці за погодженням із виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) або з вільно обраними та уповноваженими представниками (представником) працівників. Постає питання: при порівнянні зарплати із мінімальною потрібно враховувати таку надбавку чи нараховувати її «зверху»?

Фахівці Мінекономіки у листі від 20.03.2020 р. № 3512-06/19728-07 дійшли висновку, що доплату за роботу на лінії зіткнення потрібно включати до зарплати при її порівнянні із МЗП.

Аргумент простий: норма абз. 2 ст. 31 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.95 р. № 108/95-ВРпередбачає, що понад МЗП нараховують доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат. Надбавка за роботу з особливими умовами праці не є жодною із перелічених, до того ж не є доплатою.

А отже, її слід враховувати при забезпеченні мінімального розміру зарплати.

БЮДЖЕТНА БУХГАЛТЕРІЯ ЧЕРВЕНЬ, 2020/№ 21

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (5)
Таня*
02.06.2020
Тобто на лінії зіткнення ризику для здоров"я немає? не кажучи вже про ризик для життя...
Марина
02.06.2020
Очень "своевременно" специалисты Минэкономики пришли к данному выводу, и ничего что эта надбавка выплачивается с июня 2019 года, а разъяснения бухгалтера получили только сейчас.
Енгрібьорд Марина
02.06.2020
Ще через пару років дадуть роз"ясненння по надбавці для робітників терцентрів що продовжують обслуговувати пенсіонерів під час карантину
Тетяна
02.06.2020
+100500 !!!
Тетяна Тетяна
02.06.2020
це для Енгрібьорд, за попередній коментар
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд