Інформація по темі "" | Публікації по тегу
12.09.18
11329 2
Друкувати
Обране

Надбавки, премії та інші заохочення голові РДА треба погоджувати з ОДА

Департаментом заробітної плати та умов праці розглянуто запит <...> щодо процедури погодження надбавок, премій, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань голові облдержадміністрації та головам райдержадміністрації та їх заступникам відповідно до норм постанови Кабінету Міністрів України від 20.04.2016 р. N 304 "Про умови оплати праці посадових осіб, керівників та керівних працівників окремих державних органів, на яких не поширюється дія Закону України "Про державну службу" (далі - постанова N 304), і в межах компетенції повідомляється.

Постановою Кабінету Міністрів України від 01.12.2017 р. N 931 "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2016 р. N 304 та від 18 січня 2017 р. N 15" було врегульовано питання оплати праці голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників відповідно до їхнього нового статусу.

Відповідно до пунктів 2 і 3 постанови N 304 керівним працівникам виплачуються: надбавки за вислугу років у розмірі 3 відсотків посадового окладу за кожен календарний рік залежно від стажу роботи, до якого зараховуються період роботи на посаді, раніше набутий стаж державної служби та періоди роботи, передбачені статтею 46 Закону, але не більше 50 відсотків посадового окладу, та за інтенсивність праці в розмірі до 100 відсотків посадового окладу, премія відповідно до їх особистого внеску в загальні результати роботи у межах коштів, передбачених у кошторисі на преміювання працівників відповідного органу, матеріальна допомога на оздоровлення під час надання щорічної відпустки у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника, також керівним працівникам може надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань.

Рішення про виплату та конкретний розмір надбавки за вислугу років, надбавки за інтенсивність праці, премії, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань приймається в порядку, установленому керівником відповідного органу, в межах затвердженого фонду оплати праці (пункт 4 постанови N 304).

Однак згідно з позицією Національного агентства з питань запобігання корупції пункт 4 постанови N 304 містить положення, що сприяє або може сприяти вчиненню правопорушень, пов'язаних з корупцією (корупціогенний фактор), а саме створює умови для виникнення потенційного чи реального конфлікту інтересів у діяльності посадових осіб, керівників та керівних працівників окремих державних органів, на яких не поширюється дія Закону України "Про державну службу", під час самостійного встановлення собі відповідних грошових виплат.

У зв'язку з цим Мінсоцполітики розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2016 р. N 304", який подано на розгляд уряду.

Враховуючи вищезазначене, на нашу думку, до внесення змін у постанову N 304 рішення про виплату та конкретний розмір надбавки за вислугу років, надбавки за інтенсивність праці, премії, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань голові районної державної адміністрації може прийматися за погодженням з головою відповідної обласної державної адміністрації, а заступникам - за погодженням з головою відповідної місцевої адміністрації в межах затвердженого фонду оплати праці.

Лист Мінсоцполітики від 01.08.2018 р. N 146/0/103-18

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
2
===
12.09.2018
Розгребли всі призначення на райони місцеві голови, а тепер нагадали, що це може бути корупціогенно. Хай тепер роблять перерозподіли між управліннями та відділами, якщо їм насправді стане страшно
ойой
12.09.2018
погодять ще й поділять між собою , 100 премії, 50 інтенсивності.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі