Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
12684 8
Друкувати
Обране

НАДС щодо права держслужбовця на надбавку за вислугу років

Cтаж державної служби обчислюється відповідно до статті 46 Закону України "Про державну службу" (далі - Закон) та Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року N 229.


Статтею 46 Закону передбачено, що стаж державної служби дає право на встановлення державному службовцю надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки.

Статтею 50 Закону встановлено, що заробітна плата державного службовця складається з:

1) посадового окладу;

2) надбавки за вислугу років;

3) надбавки за ранг державного службовця;

4) виплати за додаткове навантаження у зв'язку з виконанням обов'язків тимчасово відсутнього державного службовця у розмірі 50 відсотків посадового окладу тимчасово відсутнього державного службовця;

5) виплати за додаткове навантаження у зв'язку з виконанням обов'язків за вакантною посадою державної служби за рахунок економії фонду посадового окладу за відповідною посадою;

6) премії (у разі встановлення).

Згідно з частиною першою статті 52 Закону надбавка за вислугу років на державній службі встановлюється на рівні 3 відсотків посадового окладу державного службовця за кожний календарний рік стажу державної служби, але не більше 50 відсотків посадового окладу.

Враховуючи викладене, державним службовцям, у яких протягом календарного місяця виникло право на підвищення надбавки за вислугу років на державній службі, розмір надбавки змінюється з дня набуття права на підвищення.

Відповідно до підпунктів 2 та 3 пункту 3 Умов оплати праці працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування, і працівників Управління адміністративних будинків Господарсько-фінансового департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів України, Управління адміністративними будинками Державного управління справами, Управління адміністративними будинками Управління справами Апарату Верховної Ради України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2017 року N 15, керівники державної служби в державному органі та керівники Управління адміністративних будинків Господарсько-фінансового департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів України, Управління адміністративними будинками Державного управління справами, Управління адміністративними будинками Управління справами Апарату Верховної Ради України (далі - управління) у межах затвердженого фонду оплати праці:

- здійснюють преміювання працівників відповідно до їх особистого внеску взагальні результати роботи у межах фонду преміювання відповідного державного органу.

Конкретні умови, порядок та розміри преміювання працівників визначаються у положенні про преміювання, що діє у відповідному державному органі, управлінні;

- надають матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника.

Разом з тим згідно з Положенням про Міністерство соціальної політики України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року N 423, Мінсоцполітики є центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері праці та соціальної політики, а також проводить моніторинг у сфері оплати та нормування праці.

У зв'язку з цим для отримання роз'яснень щодо розміру фонду преміювання працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування, а також перерахунку таким працівникам розміру виплачених матеріальної допомоги для оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань рекомендуємо звернутися до вказаного Міністерства.

Лист НАДС від 21.02.2018 р. N 1404/13-18

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(8)
Любов
02.05.2018
які ще працівники крім держслужбовців мають право на вислугу років
Анна Любов
03.05.2018
Працівники органів місцевого самоврядування, педагогічні та медичні працівники, працівники окремих закладів культури, соціального захисту та соціального обслуговування, військові, поліція і т.д.
Тетяна Любов
03.05.2018
Практично більшість бюджетників, окрім бухгалтерів :(
Олена
03.05.2018
Чи враховується до вислуги років відпустка по догляду за дитиною від 3-х до 6 років?
Юлія Олена
04.05.2018
Так
Любов
08.05.2018
кому виплачують за вислугу років крім державних службовців
Земелька Любов
10.05.2018
п.5 постанови № 15 від 18.01.17 Умов оплати праці працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування...
Любов
08.05.2018
В гуртожитку для дітей-сиріт та дітей,позбавлених батьківського піклування (діти від 15 до 23 років) працює соціальний педагог . Він має право отримувати за вислугу років. Не державне підриємство.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд