UA | RU

Нарахування ЄСВ працівнику за основним місцем роботи, якщо сума допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, в розрізі окремих місяців не перевищує розміру мінімальної заробітної плати

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄВ) є роботодавці, зокрема, підприємства, установи, організації, ФО, які використовують найману працю та виплачують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами особам, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами.


Пунктом 1 частини першої статті 7 Закону № 2464 визначено, що базою нарахування ЄВ для платників, зазначених в абзаці сьомому п. 1 частини першої ст. 4 Закону № 2464 є, зокрема, сума допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.

Відповідно до частини п’ятої статті 8 Закону № 2464 ЄВ для платників, зазначених у статті 4 Закону № 2464 встановлюється у розмірі 22 відс. до визначеної статтею 7 Закону № 2464 бази нарахування ЄВ.

У разі якщо база нарахування ЄВ не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки ЄВ.

Статтею 25 Закону України від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями визначено, що допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

Підпунктом 1 пункту 3 розділу IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449, визначено, що нарахування ЄВ за осіб, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами і отримують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, здійснюється за кожен місяць окремо таким чином:

визначається середньоденний розмір допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами шляхом ділення нарахованої суми такої допомоги на кількість днів, за які вона нарахована;

визначається сума допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, що припадає на кожен місяць окремо, шляхом множення середньоденного розміру такої допомоги на кількість календарних днів кожного місяця, за які вона нарахована;

визначається сума ЄВ для роботодавця шляхом множення розрахованої суми допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами за кожен місяць окремо на розмір ЄВ, встановлений Законом № 2464 для зазначеної категорії платників.

Таким чином, якщо після розподілу суми допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами така сума за повний місяць становить менше мінімального розміру заробітної плати, ЄВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується зазначена сума, та ставки ЄВ у розмірі 22 відсотка.

У разі, якщо листок непрацездатності починається протягом місяця, де загальна сума нарахованого доходу (сума заробітної плати за відпрацьований час та суми допомоги по тимчасовій непрацездатності) становить менше мінімального розміру, ЄВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується зазначений дохід, та ставки ЄВ у розмірі 22 відсотка.

У разі якщо листок непрацездатності закінчується протягом місяця, де сума допомоги по тимчасовій непрацездатності не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума ЄВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, та ставки ЄВ у розмірі 22 відсотка.

 ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві

 
Теги:


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (13)
олена
20.02.2017
щось не дуже ясно
Анна
20.02.2017
Если коротко, то ЕСВ не может быть меньше минимального даже если больничные по беременности в последнем месяце хоть и за 2 дня(((((. А остальное отпуск по уходу до 3-х лет... Странно, что они и за остальные 3 года этого отпуска не требуют оплаты ЕСВ до минимального((((. Ну и при повышении минимальной зарплаты нужно за месяца повышения пересчитать и доплатить ЕСВ.
Олена Анна
20.02.2017
Но ведь если Вы пишете "больничные по беременности и родам в последнем месяце хоть и за 2 дня", а выплата пособия соцзащиты на время отпуска по уходу до 3-х лет? На эту выплату управления соцзащиты перечисляют ЭСВ 704,00 грн. Так что не нужно доплачивать до 704,00 в этом случае работодателю. Уточните.
Сітлана
20.02.2017
Установі треба доплачувати ЄСВ до 704,00
Олена Сітлана
20.02.2017
На одну і ту саму людину платитиме і установа і соцзахист???
Катя Олена
20.02.2017
Наскільки знаю я, соцзахист не платить ЄСВ на кошти які сам виділяє. А то що за абсруд був би?
Олена Катя
20.02.2017
Платить
Олена Катя
21.02.2017
Це не абсурд. Період відпустки по догляду за дитиною до 3-х рків входить до страхового стажу, тобто за отримувача цих виплат сплачується ЄСВ (з 01.01.2017р.- 704,00 грн)
Анна Олена
21.02.2017
Да, я считаю что это абсурд, что с начисленных декретных за 2 дня последнего месяца декрета, а именно 95,26 грн. нужно заплатить 704,00 грн. Но такие у нас законы(((. Эти бараны в ВР не продумали какой-то пункт, а нам плати. Логики - ноль, ведь действительно за остальные дни этого месяца уже платит собез и ЕСВ также.
Олена Анна
21.02.2017
Я имею ввиду, что управления соцзащиты платят по 704,00 грн. ЕСВ за родителя по уходу за ребенком до 3-х лет ежемесячно. Поэтому считаю, что работодателю лучше проверить - какая сумма ЕСВ всего за месяц будет перечислена вместе с соцзащитой. Может, я непонятно объясняю свою мысль, тогда извините.
Анна Олена
21.02.2017
Вы все понятно обьясняете, но нигде не прописано такого механизма, что работодатель должен или может проверить сколько ЭСВ заплачено вместе с соцзащитой. А написано только : "якщо листок непрацездатності закінчується протягом місяця, де сума допомоги по тимчасовій непрацездатності не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума ЄВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, та ставки ЄВ у розмірі 22 відсотка." К сожалению(((((((
Олена Анна
21.02.2017
Механизм то не прописан, а как насчет "неправомірного використання бюджетних коштів". Обложили как волков красными флажками. Как не сделай - все равно нарушишь.
Катерина
21.02.2017
Тим ХТО не підписав петицію "про встановлення надбавки за вислугу років працівникам бухгалтерських служб" !!! Не розповідає "басні" що отримує на рівні з прибиральниками!!! Так Вам потрібні гроші!!!!! Не втрачаємо час, голосуємо https://petition.kmu.gov.ua/kmu/Petition/View/956
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі