Інформація по темі "" | Публікації по тегу
14.08.19
6656 2
Друкувати
Обране

Не виплатили компенсацію за невикористану відпустку: на скільки оштрафують

Грошова компенсація за всі невикористані дні щорічної відпустки не є мінімальною державною гарантією в оплаті праці. Тому у разі її невиплати відсутні підстави для штрафу на підставі абз. 4 ч. 2 ст. 265 КЗпП. Відповідні висновки містить рішення апеляційного суду.

Обставини судової справи свідчать про те, що інспектори праці за результатами інспекційного відвідування у ФОП встановили факт невиплати звільненому працівникові компенсації за невикористані дні щорічної відпустки.

Роботодавець не заперечував, що допустив порушення ч. 1 ст. 83 КЗпП в частині невиплати грошової компенсації за невикористані дні щорічної відпустки при звільненні. Проте він уважав незаконним застосування штрафу на підставі абз. 4 ч. 2 ст. 265 КЗпП. Адже такий штраф загрожує у разі недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці. Його розмір становить 10 мінімальних зарплат за кожного працівника, щодо якого скоїли порушення.

Суд став на бік ФОП і уважає, що грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки не належить до мінімальних державних гарантій, в оплаті праці, що передбачені ч. 1 ст. 12 Закону України «Про оплату праці» та КЗпП.

Зверніть увагу! Суди уважають правомірним в такому випадку застосування штрафу, передбаченого абзацом 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП. Йдеться про штраф у розмірі мінімальної зарплати як за порушення інших вимог трудового законодавства (див.рішення Івано-Франківського  окружного адміністративного суду від 16.07.2018 р. у справі № 809/822/18).

Постанова Другого апеляційного адміністративного суду від 31.07.2019 р. у справі № 440/4123/18. 

Інтерактивна бухгалтерія

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
2
123
14.08.2019
не лякайте))) робота Держпраці з цих питань заблоковано, і так мабуть триватиме до кінця року
Коля
16.08.2019
Ця невиплата є по суті крадіжкою грошей у працівника. І тут не штрафувати треба...
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі