Інформація по темі "" | Публікації по тегу
03.07.19
13933 5
Друкувати
Обране

Оплата днів у відрядженні

Згідно з частиною 4 статті 121 КЗпП України робота працівника, направленого у відрядження, оплачується відповідно до умов трудового або колективного договору. При цьому розмір такої оплати не може бути нижчим від середньої заробітної плати.

Тобто, для оплати часу відрядження слід знати два показники. Перший – це денний заробіток  виходячи із оплати праці, встановленої трудовим (колективним) договором. Другий показник – це середньоденний заробіток, який обчислюють відповідно до Порядку № 100.

До денного заробітку працівника включаються всі виплати, які працівник отримає у місяці, в якому його направляють у відрядження: оклад, доплати, надбавки, премії тощо.

Для визначення середньоденного заробітку заробітна плата обчислюється виходячи із виплат за 2 попередні місяці, які передують відрядженню. Виплати, що включаються до розрахунку середньої заробітної плати, перелічено у п. 3 розділу III Порядку №100, зокрема доплати та надбавки, виробничі премії, премії за економію конкретних видів палива, електроенергії і теплової енергії, винагорода за підсумками річної роботи та вислугу років.

Отже, щоб розрахувати суму, яку належить виплатити співробітнику за час відрядження, необхідно розрахувати і порівняти дві величини:
•    середньоденну зарплату;
•    денну заробітну плату, за місяць, у якому він перебував у відрядженні.

З цих величин необхідно вибрати більшу і на її підставі розрахувати суму оплати часу відрядження. При цьому оплачуються всі робочі дні тижня за графіком, установленим за місцем роботи, з якого відряджено особу.

dp.dsp.gov.ua

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
5
Тетяна
04.07.2019
Це для усих норма існує? Здається на держслужбі розраховується як звичайний робочий день?
Петро мальдівський Тетяна
04.07.2019
Держслужбовців ця норма не стосується.
Тетяна Петро мальдівський
04.07.2019
Дякую)))
Светлана
07.07.2019
Скажите пожалуйста органы местного самоуправления рассчитывают как в госучереждениях? как обычный рабочий день?
Тетяна
09.07.2019
Петиція для призачення вислуги бухгалтерам https://petition.kmu.gov.ua/kmu/Petition/View/2333
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі