Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
22542 12
Друкувати
Обране

Павло Розенко: З 1 травня зростуть мінімальні соціальні стандарти та зарплати працівників бюджетної сфери

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 6 квітня ухвалив низку рішень щодо підвищення соціальних стандартів та посадових окладів для працівників І тарифного розряду ЄТС з 1 травня, що передбачає збільшення прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати, мінімальної пенсії та зарплат працівників бюджетної сфери.


«Ми запроваджуємо режим постійного підвищення державних соціальних стандартів для відновленнякупівельної спроможності громадян», - сказав Міністр соціальної політики України Павло Розенко.

Він повідомив, що з 1 травня 2016 року прожитковий мінімум підвищиться в середньому на 5,2 %. Для працездатних осіб (мінімальна зарплата) він буде складати 1450 гривень, для осіб, які втратили працездатність (мінімальна пенсія), - 1130 гривень, для дітей віком до 6 років - 1228 гривень, для дітей віком від 6 до 18 років – 1531 гривню.

Павло Розенко зауважив, що підвищення пенсійних виплат з 1 травня стосуватиметься 6,5 млн. українських пенсіонерів. Загалом же, за його словами, зросте близько 80 видів соціальної допомоги.

Глава Мінсоцполітики також заявив, що паралельно з підвищенням соцстандартів відбудетьсяпідвищення посадових окладів І тарифного розряду ЄТС. «Це стосується 3,5 мільйона працівників бюджетної сфери – вчителів, лікарів, працівників соціальної сфери, культури. Мінімальна заробітна плата підвищуєтьсяна 5,2 %, проте посадовий оклад працівника І тарифного розряду підвищується на 6,5 %»

 

Арсеній Яценюк: Із 1 травня будуть підвищені соціальні стандарти для 10 мільйонів громадян

Із 1 травня запланований перший у цьому році етап підвищення соціальних стандартів на 6%: «Загалом за рік ми підвищуємо соцстандарти на 12%, що скомпенсовує ріст цін і тарифів, прогнозований на 2016 рік», - наголосив Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Уряду в середу, 6 квітня.

Загалом із 1 травня підвищені соцстандарти отримають 10 мільйонів громадян - 3,5 мільйона працівників бюджетної сфери та 6,5 мільйона пенсіонерів.

Крім того, Уряд збільшує на 10% посадові оклади працівників 1-3-х тарифних розрядів єдиної тарифної сітки.

Також, як повідомив Міністр соціальної політики України Павло Розенко, загалом близько  14 млн. громадян отримають соціальні допомоги.

Міністр соціальної політики наголосив, що постанова Кабінету Міністрів чітко вказує, що керівникам закладів бюджетної сфери не потрібно чекати відомчих наказів для підвищення виплат: «Вони мають забезпечити підвищення заробітних плат своїм працівникам, внісши зміни до штатного розпису своїми наказами».

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(12)
Анна
07.04.2016
А на скільки підвищились та ще підвищуться ціни на комунальні послуги, медикаменти та ін.?
В результаті ніякого ПІДВИЩЕННЯ не відбудеться, а ще більше відбудеться зубожіння українських громадян.
Немає більше слів для КОМЕНТАРІВ.................................................................
Коля Анна
08.04.2016
Підвищення зарплат і пенсій лише викличе новий виток інфляції, тобто значно прискорить знецінення гривні. Хто виграє і хто програє, якщо зарплати і пенсії підвищать на 15 процентів, і одночасно ціни і тарифи зростуть на 100 процентів? Виграє, однозначно, друкар грошових знаків, тобто влада, а громадяни, відповідно, програють.
наталія
07.04.2016
Якщо людина йде у відпустку з 01.05.16р., а наказ написано 30,04,16р. яка буде матеріальна допомога по старому окладу чи вже по новому.
Катя наталія
07.04.2016
Ви матеріальну допомогу не рахуєте як середню з двох останніх місяців роботи?
Марина наталія
07.04.2016
ИМХО, якщо у розмірі посадового окладу, то вважаю по-новому
Ирина наталія
07.04.2016
вважаю, що по старому окладу, бо до виходу у відпустку вже треба виплатити відпускні, і, логічно, що мат. допомогу також... а 30 квітня діють старі оклади
Людмила Ирина
12.04.2016
По новому, тому що відпуск починається з 1 числа, якщо б з 30 то виплата була б по старому. Якщо виплата і буде в квітні, то в травні буде донарахування.
Тетяна
08.04.2016
А де керівнику взяти кошти за нинішніх обсягів фінансування на підвищення зарплати працівникам ? Може з дому принести? Знімати більше нічного і так на посадових люди сидять...
Alisa
09.04.2016
Не вешайте нос! Мы и не такое переживали. Дождемся - увидим. Просьба к тем, кто реально МОЖЕТ улучшить ситуацию - поддержите людей. А кто не может - к чему весь этот плач?
Коля
09.04.2016
Багато українців взагалі не мають ні пенсії, ні зарплати , звільнені з роботи у зв"язку з "ліквідаціями" державних установ (переважно через те, що заважали своєму начальству розкрадати бюджетні кошти), живуть по декілька років на утриманні інших членів сім"ї та перебиваються випадковими підробітками .
оксана
12.04.2016
якщо людина йде у відпустку у травні допомога на оздоровлення виплачується за новими окладами, а розрахунок відпускних за останні 12 місяців.
Оля К
09.06.2016
Підкажіть, по постанові 1013 чи підвищується мін 1450 на 1,25 по постанові 268 для міських рад, тоді посадовий оклад головного среціаліста стане1812,5 замість 1723.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд