Інформація по темі "" | Публікації по тегу
01.07.15
8360 0
Друкувати
Обране

Повідомте ДФСУ про нового працівника: з'явилися форма повідомлення та порядок подання!

Закон України від 28.12.14 р. № 77-VIII ще з 01.01.15 р. запровадив нове правило прийняття на роботу: стати до роботи новачок може лише після укладення трудового договору (оформленого наказом або розпорядженням) і повідомлення ДФСУ про прийняття на роботу. Порядок такого повідомлення нарешті затверджено.
Так, Кабмін затвердив  Порядок повідомлення ДФСУ та її терорганам про прийняття працівника на роботу.

 Порядок  приписує таке: повідомлення подає власник підприємства або уповноважений ним орган (особа) або фізособа до територіального органу ДФСУ за місцем обліку як платника ЄСВ до початку роботи працівника.

Подати повідомлення можна в один із трьох способів:

• в електронній формі засобами електронного зв’язку з використанням ЕЦП;

• на папері разом з копією в електронній формі;

• лише на папері, якщо трудові договори укладені не більш ніж з 5 працівниками.

Поштою надсилати не можна.

Форма повідомлення наведена в додатку до Порядку

Нагадаємо, що до набрання чинності Порядку «повідомленням» вважалось заповнення таблиці 5 додатку 4до Порядку № 454, яке подавалось у складі обов’язкової звітності за календарний місяць до територіальних органів фіскальної служби за основним місцем обліку платника із зазначенням трудових відносин з прийнятими працівниками.Окремо при кожному прийнятті працівника на роботу, титульний аркуш з таблицею 5 додатка 4 до Порядку№454 не подавався.

Зауважимо: таблицю 5 ф. № Д4 ніхто не скасовував. Її подавати, як і раніше, потрібно. Тобто в ній дублюватиметьсядеяка інформація з повідомлень.

Важливий нюанс: подати повідомлення потрібно до початку роботи нового працівника. При цьому в самій формі повідомлення потрібно вказати номер і дату наказу/розпорядження про прийняття на роботу, дату початку роботи та дату формування повідомлення. Схоже на те, що в ідеалі дата початку роботи має бути пізнішою ніж дата наказу/розпорядження та формування повідомлення. На скільки суворо поставляться до цього самі податківці, поки що не зрозуміло.

Порядок затверджено постановою КМУ від 17.05.2015 р. № 413, яка набере чинності з дня опублікуванняВказаний документ набрав чинності з дня його опублікування — 27 червня 2015 року («Урядовий кур’єр» №115).

 

 

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×