Повідомте ДФСУ про нового працівника: з'явилися форма повідомлення та порядок подання!
Порядок приписує таке: повідомлення подає власник підприємства або уповноважений ним орган (особа) або фізособа до територіального органу ДФСУ за місцем обліку як платника ЄСВ до початку роботи працівника.
Подати повідомлення можна в один із трьох способів:
• в електронній формі засобами електронного зв’язку з використанням ЕЦП;
• на папері разом з копією в електронній формі;
• лише на папері, якщо трудові договори укладені не більш ніж з 5 працівниками.
Поштою надсилати не можна.
Форма повідомлення наведена в додатку до Порядку.
Нагадаємо, що до набрання чинності Порядку «повідомленням» вважалось заповнення таблиці 5 додатку 4до Порядку № 454, яке подавалось у складі обов’язкової звітності за календарний місяць до територіальних органів фіскальної служби за основним місцем обліку платника із зазначенням трудових відносин з прийнятими працівниками.Окремо при кожному прийнятті працівника на роботу, титульний аркуш з таблицею 5 додатка 4 до Порядку№454 не подавався.
Зауважимо: таблицю 5 ф. № Д4 ніхто не скасовував. Її подавати, як і раніше, потрібно. Тобто в ній дублюватиметьсядеяка інформація з повідомлень.
Важливий нюанс: подати повідомлення потрібно до початку роботи нового працівника. При цьому в самій формі повідомлення потрібно вказати номер і дату наказу/розпорядження про прийняття на роботу, дату початку роботи та дату формування повідомлення. Схоже на те, що в ідеалі дата початку роботи має бути пізнішою ніж дата наказу/розпорядження та формування повідомлення. На скільки суворо поставляться до цього самі податківці, поки що не зрозуміло.
Порядок затверджено постановою КМУ від 17.05.2015 р. № 413, яка набере чинності з дня опублікування. Вказаний документ набрав чинності з дня його опублікування — 27 червня 2015 року («Урядовий кур’єр» №115).