Премія до професійного свята під час обчислення доплати до мінзарплати

Відповідно до статті 31 Закону України "Про оплату праці" (далі - Закон) розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.Тобто якщо працівником виконана місячна норма праці, йому мають нарахувати заробітну плату не нижче розміру мінімальної заробітної плати.

Частиною другою статті 31 Закону визначений вичерпний перелік виплат, які не враховуються при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру. Це - доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров'я, за роботу в нічний та надурочний час, роз'їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Всі інші складові заробітної плати, які не перелічені в частині другій статті 31 Закону, мають враховуватись до мінімальної заробітної плати.

До святкових дат слід відносити офіційно встановлені в Україні святкові та неробочі дні, професійні свята та пам'ятні дні.

Лист Мінсоцполітики від 02.11.2017 р. N 2688/10/101-17

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (10)
Люда
29.11.2017
У газеті "Зарплата і кадрова справа " завсім інші слова) там пише, що премія до професійного свята включається в 3200) якось це заплутано все!
Юлія
29.11.2017
То як же правильно все-таки рахувати?
Тома
29.11.2017
Бюджетна бухгалтерія № 44 теж пише , що згідно пояснень Міністества соцполітики премії до професійних свят, нараховуються "зверху" МЗП.
Зарплата та кадрова справа
29.11.2017
Вікторія Змієнко:
Дійсно у газеті 19/2017 ми надрукували протилежну позицію фахівця Мінсоцполітики щодо премії до профсвят. Ми тоді не погоджувалися - там є примітка редакції. Схоже на даний момент позицію Мінсоц змінив і думаємо не останню роль зіграла наша публікація та обурення працівників. Однак традиційно є приписка про рекомендаційний характер листа. Ми свою позицію озвучимо окремо в газеті. Дякуємо уважних читачів☺
Люда Зарплата та кадрова справа
30.11.2017
а що нам робити? Премія до професійного свята була в жовтні) донараховувати у грудні? чи як?
Зарплата та кадрова справа
30.11.2017
Так, варто донарахувати. Фактично Ви донараховуєте суму доплати до МЗП, бо коли враховували премію всередину МЗП, сума доплати була менше.
Та ця ситуація краща, аніж аби позиція Мінсоцу спочатку була "нараховувати зверху", а потім змінили на "враховувати в МЗП" - відібрати у працівника важче, аніж донарахувати.
Донараховану доплату до МЗП не враховуйте при розрахунку доплати до МЗП за грудень. Там же у газеті ЗКС № 19/2017 є стаття як проводити коригування з доплатою до МЗП
Юлія
05.12.2017
Кожного дня бухгалтеру необхідно відслідковувати всю інформацію на різних сайтах, враховуючи думку різних фахівців, які міняють свою думку, в залежності від зміни погоди. А потім ревізору спробуй доведи, чому ти зробив так, а не інакше, і згадай, в якій газеті що було написано, а що спростовано. Жах!!!
Ірина
05.12.2017
Підкажіть, будь ласка, чи можемо ми в грудні виплатити премію працівникам до Нового року, щоб вона була понад мінімальну зарплату?
Наталія Ірина
05.12.2017
Так, на сьогодні це дуже актуальне питання. Я також хочу почути думки з цього приводу.
наташа
06.12.2017
по природе своей премия к празднику не может включаться в расчеты по минимальной зарплате. иначе теряется ее смысл.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі