Нашi сайти:

Про зарахування до страхового стажу періодів роботи в закладах швидкої медичної допомоги для виплати грошової допомоги

Чи зараховується до страхового стажу, що визначає право на виплату грошової допомоги згідно із пунктом 7-1 розділу ХV Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон), період роботи особи у 1984-2001 роках на посаді фармацевта в міській лікарні швидкої медичної допомоги та міській станції швидкої медичної допомоги?


Порядок обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплату (далі – Порядок), затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1191. Порядком передбачено зарахування до страхового стажу, що визначає право на виплату грошової допомоги, періодів роботи в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, що передбачені, зокрема, Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 № 909 (далі – Перелік).

Розділом “2. Охорона здоров’я” Переліку передбачено право на пенсію за вислугу років лікарів та середнього медичного персоналу (незалежно від найменування посад), які працюють, зокрема, в лікарняних закладах, в закладах швидкої та невідкладної медичної допомоги. Згідно із Переліком закладів охорони здоров’я, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України від 28.10.2002 № 385, до лікарняних закладів належить, зокрема, міська лікарня швидкої медичної допомоги, а до закладів швидкої та невідкладної медичної допомоги – станція швидкої медичної допомоги.

Згідно із розділом ІV Переліку вищих і середніх спеціальних навчальних закладів, підготовка і отримання звання в яких дають право займатися медичною та фармацевтичною діяльністю, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 25.12.1992 № 195, посаду фармацевта віднесено до посад середнього фармацевтичного персоналу.

Оскільки розділом “2. Охорона здоров’я” Переліку в лікарняних закладах та закладах швидкої та невідкладної медичної допомоги не передбачені посади фармацевтичних працівників, для зарахування до страхового стажу, що визначає право на виплату грошової допомоги згідно із пунктом 7-1 розділу ХV Закону, періодів роботи особи у 1984-2001 роках на посаді фармацевта в міській лікарні швидкої медичної допомоги та в міській станції швидкоїмедичної допомоги підстав немає.

За матеріалами Пенсійного фонду України 

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі