Інформація по темі "" | Публікації по тегу
11.08.21
4387 0
Друкувати
Обране

Щодо оплати праці вчителя початкових класів

Оплата праці працівників закладів та установ освіти здійснюється відповідно до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. N 102 (зі змінами) (далі - Інструкція). Слід зазначити, що ця Інструкція застосовується в частині, що не суперечить умовам оплати праці, визначеним у наказі Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 р. N 557 "Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ" (далі - наказ N 557).

У додатку 6 до наказу N 557 визначені тарифні розряди, за якими здійснюється оплата праці вчителів закладів загальної середньої освіти. Тарифні розряди вчителів встановлюються в залежності від кваліфікаційної категорії.

Абзацом третім пункту 4 Інструкції визначено, що ставки заробітної плати й посадові оклади педагогічних працівників встановлюються керівниками закладів та установ освіти при тарифікації за наслідками атестації.

Атестація педагогічних працівників регламентована Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 р. N 930 (далі - Типове положення).

Відповідно до пункту 4.1 Типового положення атестація на відповідність займаній посаді з присвоєнням кваліфікаційних категорій проводиться, зокрема, щодо вчителів початкових класів, які мають вищу педагогічну освіту за спеціальністю "початкова освіта", "початкове навчання" або які мають дві освіти, одна з яких - вища педагогічна за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста, або вищу педагогічну з цієї самої спеціальності за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра та вищу педагогічну освіту за іншим фахом.

Слід зазначити, що здобувачі вищої освіти за спеціальністю "початкова освіта" набувають компетентності щодо навчання учнів початкової школи освітніх галузей, визначених Державним стандартом початкової освіти.

Відповідно до Державного стандарту початкової освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 21.02.2018 р. N 87 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24.07.2019 р. N 688), вимоги до обов'язкових результатів навчання та компетентностей здобувачів освіти визначено за такими освітніми галузями: мовно-літературна, математична, природнича, технологічна, інформатична, соціальна і здоров'язбережувальна, громадянська та історична, мистецька, фізкультурна.

Частиною п'ятої статті 12 Закону України "Про повну загальну середню освіту" встановлено, що освітній процес у початковій школі може організовуватися одним чи кількома вчителями або в будь-якій іншій формі, яка є найбільш зручною та доцільною для забезпечення здобуття дітьми початкової освіти відповідно до державного стандарту початкової освіти.

Також пунктом 4.2.7 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016 - 2020 роки рекомендовано з метою створення педагогічним працівникам відповідних умов праці, які б максимально сприяли забезпеченню продуктивної зайнятості, передавати уроки з окремих предметів у початкових класах, в тому числі уроки іноземної мови, фізичної культури, образотворчого мистецтва, музики, інформатики лише спеціалістам за наявності об'єктивних причин та обов'язкової письмової згоди учителів початкових класів, забезпечуючи при цьому оплату праці відповідно до положень пункту 74 Інструкції.

З огляду на викладене, вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти може викладати в початкових класах всі предмети, й присвоєна кваліфікаційна категорія поширюється на все педагогічне навантаження.

Джерело:
Лист Міносвіти від 20.11.2020 р. N 1/11-8319
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі