Інформація по темі "" | Публікації по тегу
01.09.21
3459 0
Друкувати
Обране

Щодо перерахунку відпускних у разі нарахування премій за квартал

Обчислення середньої заробітної плати згідно з положеннями Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України N 100 від 08.02.95 (зі змінами) (далі - Порядок)

Згідно з абзацом другим пункту 3 Порядку суми нарахованої заробітної плати враховуються у тому місяці, за який вони нараховані, та у розмірах, в яких вони нараховані, без виключення сум відрахування на податки, стягнення аліментів тощо, за винятком відрахувань із заробітної плати осіб, засуджених за вироком суду до виправних робіт без позбавлення волі.

Абзацом третім пункту 3 Порядку передбачено, що премії та інші виплати, які виплачуються за два місяці або більш тривалий період, при обчисленні середньої заробітної плати включаються шляхом додавання до заробітку кожного місяця розрахункового періоду частини, що відповідає кількості відпрацьованих робочих днів періоду (місяців), за які такі премії та інші виплати нараховані. Така частина визначається діленням суми нарахованих премій та інших виплат на кількість відпрацьованих робочих днів періоду, за який вони нараховані, та множенням на кількість відпрацьованих робочих днів кожного місяця, що відноситься до розрахункового періоду для обчислення середньої заробітної плати.

Отже, згідно з положеннями Порядку всі виплати, в тому числі і премії, відносяться до доходу тих місяців, за який вони нараховані. При цьому премії та інші виплати, які виплачуються за два місяці або більш тривалий період, враховуються в частині, яка відноситься до тих місяців, що входять в розрахунковий період.

Для недопущення заниження розміру середньої заробітної плати після нарахування премії за певний попередній період (наприклад, за квартал чи за рік) у разі, коли місяці, за який вона нарахована, входять до розрахункового періоду для обчислення середньої заробітної плати, необхідно здійснити перерахунок середньої заробітної плати з урахуванням частини премії, що відноситиметься до місяців розрахункового періоду.

Положення Порядку є обов'язковими для підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, а також для фізичних осіб - підприємців та фізичних осіб, які в межах трудових відносин використовують працю найманих працівників.

Джерело:
Лист Мінекономіки від 31.05.2021 р. N 4711-06/29952-07
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі