UA | RU

Щодо сум матеріальної допомоги, які не враховуються до зарплати для забезпечення її мінімального рівня

Згідно із статтею 1 Закону України «Про оплату праці» (далі — Закон) заробітна плата — це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Відповідно до статті 31 Закону (в редакції Закону України від 06.12.2016 р. № 1774-VIII) розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.

Тобто, якщо працівником виконана місячна норма праці, йому мають нарахувати заробітну плату не нижче розміру мінімальної заробітної плати.

Що стосується сум матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та грошової допомоги при надані щорічної відпустки, які виплачуються у розмірі середньої заробітної плати, розрахованої згідно з положеннями Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. № 100, то вони не враховуються до заробітної плати для забезпечення її мінімального рівня, оскільки виплачуються працівникові не за виконану ним роботу та не є елементами заробітної плати.

Лист Мінсоцполітики від 13.02.2017 р. N 294/0/101-17/282

 
Теги:


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (5)
Дурне питання
27.02.2017
А якщо матеріалка в розмірі посадового окладу? (Ну от що цим коментаторам заважає давати максимально повну відповідь???)
Віка
27.02.2017
Як правильно нарахувати доплату до мінімальної? Якщо оклад працівника 2464,00..він відпрацював 80 год, а частину був у відпустці, і отримав матеріальну допомогу на оздоровлення в розмірі 2464,00? Чи можливо нічого не треба доплачувати?
Павло
27.02.2017
Але ж в листі від 13.02.2017 р. N 317/0/101-17/282 Міністерство у категоричній формі говорило щось про "вичерпний" перелік виплат, які не враховуються при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру.

За логікою цього листа виходить, що суми індексації заробітної плати теж не повинні враховуються до заробітної плати для забезпечення її мінімального рівня, оскільки виплачуються працівникові не за виконану ним роботу і теж не є елементами заробітної плати. Адже проведення індексації заробітної плати не залежить від виконання працівником місячної (годинної) норми праці, а лише від зміни цін і тарифів на товари та послуги, що реалізуються населенню. Крім того, віднесення сум виплат, пов’язаних з індексацією заробітної плати працівників до складових заробітної плати було передбачене нормативними актами тільки в плані визначення джерела їх фінансування і спрощення їх обліку, і виключно тільки в цих цілях.
Адєсса
28.02.2017
Бред сумасшедших. Как налоги содрать с материалки, тут как тут. Згідно законодавства всі виплати, на які нараховуються внески на загальнообов язкове держстрахування входять до заробітної плати, Одноразова премія до свят, ювілейних дат включається, а матеріалка ні. Коли міністерство соцполітики сократят
Абзац...
28.02.2017
Ох, дурдом, ох, дурдом... Чи вони там усі з купленими дипломами... Матюк-матюк-матюк...
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі