Щодо виплат працівникам клубних закладів

Відповідно до частини третьої статті 29 Закону України "Про культуру" працівники у сфері культури, педагогічні працівники закладів освіти сфери культури мають право на допомогу для оздоровлення під час надання щорічної відпустки у розмірі посадового окладу, а також на матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань і доплату за вислугу років у розмірах і порядку, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.


Умови та розміри оплати праці керівних, професійних творчих працівників, професіоналів, фахівців, службовців, робітників бюджетних установ, закладів та організацій культури врегульовані наказом Міністерства культури і туризму України від 18.10.2005 р. N 745 "Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки" (далі - Наказ N 745), розробленим на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 р. N 1298 "Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери".

Відповідно до пункту 3 Наказу N 745 керівник установи має право надавати працівникам, в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисі, матеріальну допомогу, у тому числі на оздоровлення, у сумі не більше ніж один посадовий оклад на рік.

Разом з тим, постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 р. N 1026 "Питання виплати працівникам державних і комунальних клубних закладів, парків культури та відпочинку, центрів (будинків) народної творчості, центрів культури та дозвілля, інших культурно-освітніх центрів доплати за вислугу років, допомоги для оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань" (Постанова N 1026), що набрала чинності 1 січня 2016 року, передбачено виплату працівникам державних і комунальних клубних закладів, парків культури та відпочинку, центрів (будинків) народної творчості, центрів культури та дозвілля, інших культурно-освітніх центрів (згідно з переліком посад, затвердженим цією постановою) доплати за вислугу років, допомоги для оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.

Відповідно до пункту 3 Постанови N 1026 доплата за вислугу років виплачується за рахунок коштів спеціального фонду, коштів, отриманих від господарської діяльності, а також з інших джерел, не заборонених законодавством.

Лист Мінсоцполітики від від 29.06.2016 р. N 782/13/84-16Мінфін в своєму листі від 15.08.2016 р. N 31-07030-10/23738 висловив свій погляд, щодо здійснення виплат працівникам клубних закладів.

 

Згідно з пунктом 3 статті 29 Закону України "Про культуру" працівники у сфері культури, які працюють у державних і комунальних закладах культури, мають право на допомогу для оздоровлення під час надання щорічної відпустки у розмірі посадового окладу, а також на матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та доплату за вислугу років у розмірах і порядку, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.

 

Пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 р. N 1026 "Питання виплати працівникам державних і комунальних клубних закладів, парків культури та відпочинку, центрів (будинків) народної творчості, центрів культури та дозвілля, інших культурно-освітніх центрів доплати за вислугу років, допомоги для оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань" передбачено, що доплата за вислугу років працівникам державних і комунальних клубних закладів, парків культури та відпочинку, центрів (будинків) народної творчості, центрів культури та дозвілля, інших культурно-освітніх центрів виплачується за рахунок коштів спеціального фонду, коштів, отриманих від господарської діяльності та інших не заборонених законодавством джерел.

 

Оскільки фінансування клубних закладів здійснюється за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів, Міністерство фінансів звернулося до обласних та Київської міської державних адміністрацій з проханням висловити позицію щодо доцільності внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 р. N 1026 в частині можливості здійснення зазначених виплат за рахунок коштів загального фонду місцевих бюджетів.

 

За інформацією, що надійшла до Міністерства фінансів, 9 із 25 державних адміністрацій не підтримують внесення зазначених змін до постанови, оскільки це призведе до додаткового навантаження на відповідні місцеві бюджети та не стимулюватиме керівників клубних закладів до покращення роботи в частині надання платних послуг населенню.

 

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі