Інформація по темі "" | Публікації по тегу
31.10.18
3929 5
Друкувати
Обране

Суб’єкти господарювання зобов’язані дотримуватися термінів виплати заробітної плати працівникам

Строки та періодичність виплати заробітної плати працівникам закріплено ст. 115 Кодексу законів про працю України та ст. 24 Закону України «Про оплату праці».

Зарплата виплачується працівникам регулярно у робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а у разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Якщо день виплати зарплати збігається з вихідним, святковим aбо неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні.

Розмір зарплати за першу половину місяця визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з профспілкою, і не може бути менше оплати за фактично відпрацьований час із розрахунку тарифної ставки (посадового окладу працівника). Тобто розмір авансу повинен складати не менше 50% тарифної ставки (посадового окладу) працівника за цей місяць. При нарахуванні авансу не враховуються надбавки, премії та інші доплати, передбачені законодавством, виплата яких має здійснюватися у строки, установленні для виплати заробітної плати за підсумками місяця.

Законодавством визначено вимогу щодо мінімальної кількості виплат заробітної плати на місяць (не менше двох), якої роботодавець зобов’язаний дотримуватись при встановленні строків виплати зарплати.

Виплата заробітної плати мінімум двічі на місяць є обов’язком роботодавця, який він повинен виконувати незалежно від згоди працівника отримувати заробітну плату один раз на місяць.

Встановлення роботодавцем у документах, що регламентують періодичність та строки виплати заробітної плати, умови про виплату зарплати один раз на місяць є неправомірним, адже згідно зі статті 97 Кодексу законів про працю власник або уповноважений ним орган чи фізична особа не мають права в односторонньому порядку приймати рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, установлені законодавством.

Навіть за наявності заяв працівників з проханням виплачувати заробітну плату один раз на місяць, виплата зарплати в такий спосіб є порушенням трудового законодавства.

Наразі фактично на всіх підприємствах, в установах, організаціях заробітна плата працівникам перераховується на зарплатні картки. Роботодавець зобов’язаний перераховувати її працівникам, як мінімум, двічі на місяць у дні, встановлені для виплати авансу та заробітної плати, незалежно від бажання працівника.

Порушенням буде і виплата в аванс усієї суми заробітної плати, що належить працівнику за поточний місяць, оскільки вимогу про виплату не рідше двох разів на місяць через проміжок, що не перевищує 16 календарних днів, буде порушено.

За порушення встановлених строків виплати зарплати та інших виплат, передбачених законодавством про працю, працівникам більше, нiж за один місяць та виплату коштів не в повному обсязі, чинним законодавством передбачено накладання штрафної санкції у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, а саме 11169 гривень.

kr.dsp.gov.ua

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
5
Олег
01.11.2018
А установа фінансується так, 01.01 вся сума асигнувань по кошторисуна рік, а залишок коштів переноситься на наступний рік.
Вера
01.11.2018
Кстати, если выполнять нормы одного Закона и выплачивать отпускные за 3 дня до отпуска, то однозначно нарушаются нормы другого Закона в части: "виплати не рідше двох разів на місяць через проміжок, що не перевищує 16 календарних днів".... Не задумывались?))))
Іра Вера
01.11.2018
А що робити, коли на початку року до 20-го січня не фінансують? Я так була нарахувала собі та отримала з/п повністю один раз у кінці місяця. Отже сама постраждала, та сама буду ще й штраф платити за це))))
Іра Вера
01.11.2018
Якщо навіть виплати будуть лише раз, а саме відпускні, виплачені за три дні, порушення не буде, за умови, що весь місяць людина була у відпустці. Якщо ні, то виплачуємо аванс та з/п, або тільки аванс чи з/п у встановлені строки, адже у будь-якому випадку виплачуємо за відпрацьований час..
Ося
02.11.2018
"...Розмір зарплати за першу половину місяця визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з профспілкою, і не може бути менше оплати за фактично відпрацьований час із розрахунку тарифної ставки (посадового окладу працівника). Тобто розмір авансу повинен складати не менше 50% тарифної ставки (посадового окладу) працівника за цей місяць. ..."
Як цікаво жити в цій країні. Ні, не так - сумно .
Шахтарі нашого регіону не отримали зарплатню за вересень та жовтень, деякі серпень - лише частково.
Люди працюють, а отримують що? Як жити та годувати сім'ї, платити комуналку?
Де Закон? Він же повинен бути однаковий для всіх? Чому депутати отримують і аванс, і зарплату - не маленьку? Вони працюють і хочуть їсти, а роботяги, що переб'ються - нате кістку і мовчить.
Сумно і обурливо.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі