Інформація по темі "" | Публікації по тегу
10.05.17
11348 2
Друкувати
Обране

Суми середнього заробітку не враховуються до заробітної плати для забезпечення її мінімального рівня

Згідно із ст. 1 Закону України "Про оплату праці" (далі - Закон) заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Відповідно до ст. 31 Закону (в редакції Закону України від 06.12.2016 р. N 1774-VIII) розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.

Тобто, якщо працівником виконана місячна норма праці, йому мають нарахувати заробітну плату не нижче розміру мінімальної заробітної плати.

Частиною другою ст. 31 Закону визначений вичерпний перелік виплат, які не враховуються при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру. Це - доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров'я, за роботу в нічний та надурочний час, роз'їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Виплати, які не перелічені в ч. 2 ст. 31 Закону, мають враховуватись до мінімальної заробітної плати.

Щодо сум середнього заробітку, які зберігаються за працівниками за час оплати грошових компенсацій у разі невикористання щорічних (основної та додаткових) відпусток та додаткових відпусток працівникам, які мають дітей; оплати додаткових відпусток (понад тривалість, передбачену законодавством); оплати додаткових відпусток у зв'язку з навчанням та творчих відпусток; оплати додаткових відпусток, що надаються відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"; сум заробітної плати, що зберігаються за основним місцем роботи працівників, за час їх навчання з відривом від виробництва в системі підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів; сум, нарахованих особам, які проходять навчання (підготовку) для роботи на щойновведених у дію підприємствах за рахунок коштів, передбачених у загальних кошторисах будівництва; оплати спеціальної перерви в роботі у випадках, передбачених законодавством, оплати пільгового часу неповнолітнім; оплати працівникам, які залучаються до виконання державних або громадських обов'язків, якщо вони виконуються в робочий час; оплата працівникам-донорам днів обстеження, здавання крові та відпочинку, що надаються після кожного дня здавання крові, або днів, приєднаних за бажанням працівника до щорічної відпустки; оплати, що зберігається за працівником, який підлягає медичному огляду, за основним місцем роботи за час перебування в медичному закладі на обстеженні; оплати простоїв не з вини працівника, то зазначені виплати не є заробітною платою працівника, яку роботодавець виплачує йому за виконану роботу, а це виплати, які розраховуються згідно з положеннями Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. N 100.  Суми середнього заробітку не враховуються до заробітної плати для забезпечення її мінімального рівня.

Лист Мінсоцполітики від 21.03.2017 р. N 791/0/101-17/282

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
2
Юлія
16.05.2017
Доброго дня,нараховую тех.персоналу відпускні і стовкнулася з питанням? Чи матеріальна допомога на оздор.входить в 3200? Компенсація за невикорис.відпустку входить в 3200? І наприклад відпускні червня 2564,48 ,мені доплатити до 3200? Дякую
поясніть на прикладах
16.05.2017
В березні відпрацьовано 22 р.дн. з/п-4222,40+премія291,2 в квітні відпрацьовано 19 р.д. з/п -4222,4 всього 8736,00 : 41 р.дн.=213,07-середній заробіток. В травні оклад з надбавками 4222,40 грн в травні з/п за 10 р.дн( 4222,4 : 20 х 10 )= 2111,20 1)в травні з/п за 10 днів перебування у відрядженні- скільки всього буде нараховано за місяць ? 2)в травні з/п за 10 днів перебування на курсах підвищення кваліфікації- скільки всього буде нараховано за місяць ?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі