Відрядження бюджетника за кордон: перераховуємо курсові різниці

Спеціалісти ДФСУ в Базі знань роз’яснили чи потрібно перераховувати курсові різниці іноземної валюти при формуванні витрат на відрядження за кордон, якщо працівнику видано аванс на відрядження на корпоративну картку.


Фіскали зазначили, що кошти в національній валюті країни, до якої відряджався працівник, або у вільно конвертованій валюті, які отримує працівник як аванс на корпоративну картку в розмірах, встановлених законодавством, перераховуються у національну валюту України за офіційним валютним курсом НБУ, що діяв на початок дня дати списання з карткового рахунку такої валюти за умови наявності підтверджуючих документів.

Також фіскали нагадали, що якщо відрядженим працівником застосовується корпоративна картка, у Звіті про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт відображаються тільки використані (списані з картрахунку) кошти. При цьому працівник, крім рахунків готелів, проїзних квитків тощо повинен надати до Звіту документи, що підтверджують здійснені за допомогою платіжних карток розрахунки, а саме: чеки банкомату, сліпи, квитанції платіжних терміналів тощо.

У разі якщо фактичні витрати працівника в іноземній валюті у затвердженому Звіті більші за отриманий аванс, таке перевищення підлягає перерахунку у валюту звітності за валютним курсом на початок дня дати затвердження звіту про використання коштів (Порядок бухгалтерського обліку окремих активів та зобов'язань бюджетних установ).

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі