Інформація по темі "" | Публікації по тегу
12.02.18
8336 7
Друкувати
Обране

Виплата премії посадовій особі місцевого самоврядування під час декретної відпустки

Відповідно до пп. 2 пункту 2 постанови N 268 керівникам органів надано право у межах затвердженого фонду оплати праці здійснювати преміювання працівників відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи, а також до державних і професійних свят та ювілейних дат у межах фонду преміювання, утвореного у розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду оплати праці.

Конкретні умови, порядок та розміри преміювання працівників визначаються у положенні про преміювання відповідного органу (далі - Положення про преміювання).

Положення про преміювання органами місцевого самоврядування розробляється самостійно, з дотриманням законодавства про службу в органах місцевого самоврядування, норм постанови Кабінету Міністрів України N 268 та наказу Мінпраці від 02.10.96 N 77 (зі змінами), яким затверджені умови оплати праці робітників, які зайняті обслуговуванням органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів.

У Положенні про преміювання визначається коло працівників, на яких поширюється чинність преміальної системи, показники та умови преміювання щодо кожної категорії працівників, які передбачають не лише право на одержання премії, а й її розмір. Також положенням визначається періодичність преміювання (місячна, квартальна або залежно від фінансових можливостей, виплата премій до державних і професійних свят та ювілейних дат) та строки виплати премії; порядок нарахування премії кожній категорії працюючих (керівникам, посадовим особам місцевого самоврядування, службовцям, робітникам); порядок та підстави для збільшення (чи зменшення) розміру премії окремим працівникам або позбавлення її повністю.

Виплата премії до державного, професійного свята, ювілейної дати посадовій особі місцевого самоврядування, яка знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х років, законодавством не заборонена і вирішується кожним органом місцевого самоврядування самостійно за наявності коштів на таку виплату.

Водночас найбільш доцільним було б передбачити виплату такої премії в Положенні про преміювання, яке з метою уникнення спірних питань при нарахуванні та виплаті премій працівникам повинно мати ознаку формальної визначеності, тобто давати у тих чи інших випадках відповідь на питання про наявність чи відсутність у працівника права на премію та про її розмір.

Лист Мінсоцполітики від 29.12.2017 р. N 3018/0/101-17

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
7
фшоке
12.02.2018
На бюджете матпомощь к отпуску не дают, а госслужащим премии в декрете выписывают
Світлана фшоке
12.02.2018
Якраз у держслужбовців і немає премій до державних свят, а у бюджеті - є
фшоке Світлана
13.02.2018
світланка, на бюджеті немає взагалі ніяких премій, хіба кому повезло
бух
12.02.2018
А хіба положена премія у декретній відпустці, хіба привиплаті премії не потрібно хоть один робочий день? Премію дають мабуть за роботу, а не просто так.
Юлія бух
13.02.2018
Це мабуть мається на увазі премія до ювілейних свят наприклад 30 років виповнилося працівнику, а він у декретній відпустці. А в положенні таке прописано. Хоча насправді такого ніде не пишуть.
Світлана
12.02.2018
Не виробнича премія не прив'язана до відпрацьованих днів
Юлия
23.09.2019
Який відсоток преміювання має бути після декретної відпустки?чи це також вирішує керівництво школи?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×