Нашi сайти:

Актуально з форуму: як розрахувати добові військовослужбовцю, який забезпечений безкоштовним обідом?

В якому розмірі виплачуються добові витрати на відрядження, якщо військовослужбовець зарахований на котлове забезпечення (безкоштовний обід), або отримує набір продуктів на руки?


Все залежить від того, де проходить службу військовослужбовець (за контрактом чи ні) та де він знаходиться (у відрядженні чи у польових умовах).

За загальним правилом на військовослужбовця, що перебуває у службовому відрядженні поширюються вимоги:

наказу  Міноборони від 29.08.2011 р.  № 530 «Про затвердження Інструкції про порядок відшкодування військовослужбовцям Збройних Сил України витрат на службові відрядження в межах України»;

— постанови КМУ  від 02.02.2011 р.  № 98 «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів».

Загальні правила цих документів говорять про таке:

— добові за кожний день перебування у відрядженні дорівнюють 30 грн;

— витрати на харчування, вартість якого включена до рахунків на оплату вартості проживання в готелях ( інших житлових приміщеннях) оплачується за рахунок добових. Якщо розмір добових менше вартості харчування, зазначеної в чеках, то за рахунок розміру добових оплачують цю частину витрат. Все що перевищує суму добових військовослужбовець оплачує за свій рахунок;

— витрати на харчування, вартість якого включена до рахунків на оплату вартості проживання в готелях ( інших житлових приміщеннях), в проїзних документах (вартість чаю, кави іт.п.) але розмір плати не вказано — добові виплачують в розмірі:

80 % — добових при одноразовому харчуванні (24 грн.);

55 % — добових при дворазовому харчуванні ( 16,50 грн.);

35 % — добових при триразовому харчуванні (10,50 грн.).

Попри це для військовослужбовців діє й таке правило:

— якщо йому надають безкоштовне харчування або набір продуктів, тобто держава виконує своє зобов`язання по його харчуванню, добові йому не виплачують (підтвердженням є документ, що свідчить про отримання ним безкоштовного обіду або набору продуктів);

— якщо йому надають безкоштовне харчування або набір продуктів, тобто держава виконує своє зобов`язання по його харчуванню, але він не скористався цим правом, добові йому виплачують на загальних підставах. Однак в цьому разі він має надати документ, який підтвердить факт того, що він не скористався цим правом від органу, де проходить службу на даний час.

Виключенням з цього правила є військовослужбовці-контрактники. Вони можуть отримувати безкоштовний обід або набір продуктів та добові одночасно, якщо знаходяться у відрядженні. Пояснимо. Вони перебувають на продовольчому забезпеченні у військовій частині та забезпечуються тільки обідом з розрахунку 45 % добового набору продуктів за загальновійськовою нормою № 1.

Така норма затверджена постановою КМУ від 29.03.2002 р.  № 426 «Про норми харчування військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань та осіб рядового, начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту та Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації». При цьому військовослужбовцям-контрактникам за їх бажанням дозволено виплачувати грошову компенсацію в розмірі вартості набору продуктів, який видається для приготування обіду.

Тому перебування у службовому відрядженні не позбавляє їх права на таке безкоштовне забезпечення.

Зауважимо й таке: виплата добових військовослужбовцям на даний час - проблемне питання. Чітких роз`яснень з цього приводу від компетентних органів немає. Багато аудиторів радять здійснювати виплату добових лише при наявності підтверджуючих документів про не поставлення на котлове забезпечення відряджених військовослужбовців. Це закріплюють у вимогах внутрішніх документів відповідної військової частини. При цьому треба чітко розібратись із тим де служить та куди насправді направлений військовослужбовець (тобто, чи є це службовим відрядженням).

Відповідь з Форуму для працівників бюджетної сфери

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі