UA | RU

Як сплачувати «мах» і «міn» ЄСВ при погодинній оплаті праці?

ГУ ДФС в Одеській області в ІПК від 13.04.2018 р. № 1549/ІПК/15-32-13-01-10 надало свої роз’яснення щодо практичного застосування пп. 4 і 5 ч. 1 ст. 1 та абз. 2 і 3 ч. 5 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI.


Відповідно до цих пунктів:

— максимальна величина бази нарахування ЄСВ дорівнює 15 розмірам МЗП, установленої законом, на яку нараховується ЄСВ;

— мінімальний страховий внесок — це сума ЄСВ, яка визначається «розрахунково» як добуток ставки ЄСВ і розміру МЗП, встановленої на місяць, за який нараховується зарплата.

Таким чином, виходить, що як «мах», так і «міn» ЄСВ від початку орієнтовані на «місячну» МЗП.

Запитання: якщо працівникові встановлена погодинна оплата праці, на який розмір МЗП слід тоді орієнтуватися роботодавцеві і сплачувати «мах» і «міn» ЄСВ?

Фіскали відзначають: у таких випадках так само слід керуватися розміром МЗП, установленим законом на місяць, за який отриманий дохід, тобто орієнтуватися на місячний розмір МЗП. З 01.01.2018 р. він складає 3723 грн.

Новини та події
 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі