Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
4865 5
Друкувати
Обране

Як врахувати квартальну премію для оплати днів відрядження

Розрахунок середньої заробітної плати для оплати днів відрядження здійснюється відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. N 100 (далі - Порядок).


 

Згідно з пунктом 2 Порядку у всіх випадках збереження середньої заробітної плати (крім оплати часу відпусток та компенсації за невикористану відпустку) середньомісячна заробітна плата обчислюється виходячи із виплат за останні 2 календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов'язана відповідна виплата.

Пунктом 3 Порядку встановлено, що до складу виплат, які враховуються при обчисленні середньої заробітної плати у всіх випадках її збереження, включаються основна заробітна плата, доплати і надбавки, премії, які не носять разового характеру, винагороди за підсумками роботи за рік і вислугу років, індексація тощо.

При цьому премії включаються в заробіток того місяця, на який вони припадають згідно з розрахунковою відомістю на заробітну плату. Премії, які виплачуються за квартал і більш тривалий проміжок часу, при обчисленні середньої заробітної плати за останні 2 календарні місяці, включаються в заробіток в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

Тобто при обчисленні середньої заробітної плати за 2 місяці квартальна премія, яка виплачена в розрахунковому періоді, враховується у частині 2/3 від нарахованої суми, а саме шляхом додавання до кожного місяця розрахункового періоду 1/3 від нарахованої суми квартальної премії.

Згідно з пунктом 10 Порядку у випадку підвищення тарифних ставок і посадових окладів відповідно до актів законодавства, а також за рішеннями, передбаченими колективними договорами (угодами), як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, заробітна плата, включаючи премії та інші виплати, що враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, за проміжок часу до підвищення коригується на коефіцієнт підвищення тарифних ставок, посадових окладів.

Тобто здійснюється коригування тільки тих виплат, які припадають на період до підвищення посадових окладів, в тому числі частини квартальної премії, яка віднесена до цього періоду.

 Лист Мінсоцполітики від 09.09.2019 р. № 1288/0/206-19.

 

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (5)
eMelya
01.10.2019
Коли вже почнуть надавати роз'яснення так, щоб не виникало нових запитань. Тільки прочитав, зразу запитання: премії за попередні періоди точно враховувати у заробіток того місяць у якому вони виплачені? Якщо квартальна премія виплачена в місяці, який врахувується при визначенні середньої зарплати, але ця премія за попередній квартал, то вона не враховується? Якщо один місяць з попереднього кварталу, то тільки 1/3 премії враховується в розрахунок? Чи враховується відпрацьований час при цьому? Як порівнювати з денним заробітком?
123 eMelya
02.10.2019
у травні нарахували і виплатили премію за 1 квартал, при розрахунку СЗП у липні у розрахунковий періоді 2 міс(05 і 06) буде враховано відповідно 1/3 і 1/3 премії виплаченої у травні
eMelya 123
02.10.2019
У нас не квартальна, а щомісячна премія, виплачується в наступному місяці за підсумками попереднього місяця, якщо виплачена в п'ятому місяці за четвертий, то враховується в четвертий. Так само премія за рік виплачена у 2019 році за 2018 рік, при розрахунку середньої зарплати враховується як 1/12 до кожного місяця 2018 року. Думаю і квартальна по тій же схемі.
123 eMelya
03.10.2019
чому ж 1/12 тільки за кожний місяць 2018? до заробітку кожного місяця в розрахунковому періоді в розмірі 1/12 загальної суми премії
Олег
01.10.2019
А можна написати в законодавстві, шо підприємство самостійно вирішує це питання на свій розсуд.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд