UA | RU

Як встановлюються ставки заробітної плати працівникам освіти

Розрахунок заробітної плати викладачів проводиться у відповідності із Кодексом законів про працю України, а також по тарифній сітці відповідно до Наказу Міністерства освіти та науки України № 102 від 15.04.93 "Про затвердження Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти".

У статті 96 Кодексу законів про працю України зазначено, що нарахування заробітної плати відбувається згідно з тарифною системою оплати праці, яка включає тарифні сітки, тарифні ставки, схеми посадових окладів і тарифно-кваліфікаційні характеристики (довідники).

Визначення ставок (окладів) працівників за розрядами тарифної сітки провадиться з урахуванням їхніх кваліфікаційних вимог.

Посадові оклади встановлюються керівниками на основі діючих кваліфікаційних вимог і тарифних розрядів працівників відповідної кваліфікації з наступною атестацією або тарифікацією згідно з чинним законодавством.

Ставки заробітної плати й посадові оклади педагогічних працівників встановлюються керівниками закладів та установ освіти при тарифікації за наслідками атестації.

Тарифікаційні списки встановленої форми затверджуються за погодженням із профспілковим органом не пізніше 5 вересня і подаються вищестоящому органу управління.

Схема ставок, посадових окладів, що запроваджуються з 1 січня 1993 року, визначена за розрядами Єдиної тарифної сітки, тарифними коефіцієнтами і коефіцієнтами підвищення.

Зміна розмірів ставок заробітної плати й посадових окладів протягом року провадиться:

     а) при зміні розміру мінімальної заробітної плати - з дня прийняття рішення урядом;

     б) при здобутті освіти або поновленні документа про освіту - з дня подання відповідного документа;

     в) при отриманні відповідної категорії за наслідками атестації - з дня прийняття рішення атестаційною комісією;

     г) при присвоєнні звань, що дають право на підвищення ставок і посадових окладів, -з дня присвоєння;

     д) при присвоєнні вченого ступеня кандидата наук - з дня рішення спеціалізованої вченої Ради після прийняття рішення Вищою Атестаційною Комісією України про видачу диплома кандидата наук;

     е) при присвоєнні наукового ступеня доктора наук - з дня рішення спеціалізованої вченої Ради після затвердження Вищою Атестаційною Комісією України.

Якщо право на зміну розміру ставки заробітної плати (посадового окладу) настає в період перебування працівника у відпустці чи під час тимчасової непрацездатності, підвищення кваліфікації, стажування, нарахування заробітної плати за новими ставками (посадовими окладами) здійснюється з дня виникнення такого права.

Відповідальність за своєчасне і правильне встановлення працівникам ставок заробітної плати, посадових окладів, обчислення заробітної плати покладається на керівників та головних бухгалтерів (бухгалтерів) установ і закладів освіти, керівників вищестоящих органів управління.

Управління Держпраці в Кіровоградській області

 
Теги:


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (13)
Коля
02.07.2016
Головбухи УПРАВЛІНЬ ОСВІТИ м. Києва щомісяця офіційно отримують премії, що у 4-5 разів (!) перевищують їх посадовий оклад. Подивіться у штатні розписи і ви побачите, що головбух для простих спеціалістів зазначає 50-відсоткову надбавку, а дає їм лише по 20 відсотків. Решту 30 відсотків (а це з кожного спеціаліста) головбух привласнює собі, і отримує її у вигляді вищевказаних премій. Частина від цих грошей перепадає заступникам.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Тільки не запитуйте штатні розписи у своєму УО, бо скоріше всього, головбух вам надасть завірені ксерокопії підробок.
Оксана
03.07.2016
Ай ай ай я яй......
Игорь
03.07.2016
Обратите внимание!!! у нас на сайте поселился троль - Коля (пост 02.07.2016).
За клевету таких "лжекоментаторов" уже пора привлекать к ответственности.
Просьба к администрации сайта пожалуйста удаляйте его коментарии.
Євген Игорь
04.07.2016
Он у нас уже давно! :) Завёлся! Как же мі к ответсвенности привлечём если коменті поудаляем ;)
ЛенаЯ Євген
04.07.2016
Да уберите этого КОЛЮ он уж всех Д О С Т А Л !!!!! своими коментариями, и не только про главного бухалтера управлыння освыти
Коля
04.07.2016
Якби це було наклепом чи брехнею, то мабуть не було б такої бурної реакції. Нажаль, це дійсно правда: Головбухи УПРАВЛІНЬ ОСВІТИ м. Києва щомісяця офіційно отримують премії, що у 4-5 разів (!) перевищують їх посадовий оклад. Премії головбухів формуються із невиплаченої частини надбавок і доплат рядових працівників: подивіться у штатні розписи і ви побачите, що головбух для простих спеціалістів зазначає 50-відсоткову надбавку, а дає їм лише по 20-30 відсотків ; "зекономлені" таким способом кошти головбух розподіляє на власний розсуд, не забуваючи в першу чергу, себе.

Коля Коля
04.07.2016
І про підробки також правда : мені їх прислали у відповідь на мій інформаційний запит.
Яяяяя Коля
04.07.2016
Пол года уже в коментариях ко ВСЕМ новостям Коля несёт этот полный бред
Бухгалтер_Коле
05.07.2016
Полезный и профессиональный сайт для бухгалтеров периодически омрачают дебильные комментарии этого "Коли". Давайте объявим ему бойкот. Просьба к Администрации сайта удалять его комментарии, как такие что порочат честь и достоинство славного украинского бухгалтерского сообщества, тем более в канун Дня Бухгалтера! Слава Украине! Слава Бухгалтерам! Позор всем нашим врагам!
Коля Бухгалтер_Коле
06.07.2016
Природньо, що жодному шахраю не подобається, коли його виводять на "чисту воду".
Коля Коля
07.07.2016
Тим більше, якщо такі шахраї займають відповідальні посади і представляють державу.
Яяяя Коля
08.07.2016
Чікаво, і кого ж Ви тут, шановний, вивели на "чисту воду"....???????
Коля Яяяя
08.07.2016
Звісно, далеко не всі головбухи є шахраями, але ложка дьогтю псує бочку меду. А те, що головбухи управлінь освіти м.Києва у штатних розписах зазначають більшу надбавку ( доплату), а насправді виплачують меншу , то це факт. Отримані "ножниці" або "маржа" - це і є їх премії.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі