Які роботи не можна виконувати за договором ЦПХ?

У фахівців ГУ Держпраці у Хмельницькій області цікавились: чи можливо, за сприяння Держпраці, внести пропозицію щодо затвердження на рівні держави чіткого переліку робіт, при виконані яких не можна укладати цивільно-правові договори?


Головний спеціаліст департаменту з питань праці Вадим Бондар зазначив, що основною ознакою, що відрізняє цивільно-правові відносини від трудових, є те, що трудовим законодавством регулюється процес організації трудової діяльності.

За цивільно-правовим договором процес організації трудової діяльності залишається за його межами, метою договору є отримання певного матеріального результату. Виконавець, який працює за цивільно-правовим договором, на відміну від працівника, який виконує роботу відповідно до трудового договору, не підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку, він сам організовує свою роботу і виконує її на власний ризик.

Тобто предметом цивільно-правових договорів є результат праці, який підлягає вимірюванню у конкретних фізичних величинах, а не процес роботи.

Водночас чіткого переліку робіт, при виконані яких не можна укладати цивільно-правові угоди не має, адже такі угоди застосовуються, як правило, для виконання разової конкретної роботи, що спрямована на одержання результатів і у разі досягнення цієї мети, договір вважається виконаним і дія його припиняється.

За наявності ознак, притаманних трудовим відносинам (ст. 21 КЗпП), повинен укладатися трудовий договір, а не договір цивільно-правового характеру.

km.dsp.gov.ua

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (4)
Вадим
06.11.2018
Понятно, що нічого не понятно і кожен інспектор буде по своєму трактувати закон.
Енгрібьорд Вадим
12.11.2018
А коли це в нас було по іншому?
бухцелюб
12.11.2018
а як бути з ЦПХ по корекційно-розвиткових заняттях для дітей з особливими освітніми потребами, де вимагається заключення договору(один на декілька місяців, чи кожного місяця?) та акт виконаних робіт
Енгрібьорд бухцелюб
13.11.2018
Якщо платити збираєтесь щомісяця, то й акти маєте складати окремо та в кодному акті визначати об"єм виконаних робіт. Договір ЦПХ ніде не прив"язується до тривалості в один календарний місяць, теоретично його тривалість обумовлена тривалістю виконання робіт за договором - 3 дні, тиждень, місяць, два. Інша справа як кожен конкретний перевіряючий буде трактувати такі тривалі договори ЦПХ
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі