Інформація по темі "" | Публікації по тегу
29.01.16
8766 0
Друкувати
Обране

За останні 12 місяців страховий стаж менше 6 місяців: обчислюємо допомогу по тимчасовій непрацездатності

Механізм розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності працівників, які протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку мають страховий стаж менше шести місяців, має деякі особливості, а саме: за вказаних обставин допомога розраховується виходячи з нарахованої заробітної плати, але в розрахунку на місяць не вище за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої у місяці настання страхового випадку

Тобто, спочатку розраховується середньоденна заробітна плата шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період заробітної плати на кількість календарних днів зайнятості у розрахунковому періоді (за винятком календарних днів, невідпрацьованих з поважних причин). Потім визначається сума денної виплати з урахуванням відсотка страхового стажу працівника (Дфакт). Далі отриману суму необхідно порівняти з середньоденною сумою допомоги виходячи з мінімальної заробітної плати (Дмін), яка обчислюється шляхом ділення мінімальної заробітної плати установленої в місяці настання страхового випадку, на середньомісячну кількість календарних днів – 30,44.

Якщо показник Дфакт перевищує Дмін, то сума лікарняних визначається множенням Дмін на кількість календарних днів тимчасової непрацездатності.

У випадку, якщо сум денної виплати Дфакт менша, або дорівнює Дмін, то розмір страхових виплат за календарні дні тимчасової непрацездатності визначається виходячи із суми Дфакт.
На практиці чимало страхувальників застосовували інші механізми. Тому за таких обставин радимо зробити перерахунок та зайво отримані кошти повернути до бюджету Фонду.

Виконавча дирекція Київського міського відділення ФСС з ТВП

 

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі