Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
6993 1
Друкувати
Обране

Заохочувальні та компенсаційні виплати разового характеру при обчисленні лікарняних

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в своєму листі від 25.08.2015 р. N 5.2-32-1380 надав роз'яснення як ураховують при обчисленні лікарняних заохочувальні та компенсаційні виплати разового характеруМісяці розрахункового періоду (з першого до першого числа), в яких застрахована особа не працювала з поважних причин, виключаються з розрахункового періоду.

Отже, у разі, якщо в місяці розрахункового періоду застрахована особа частину місяця хворіла, то заохочувальні та компенсаційні виплати разового характеру, нараховані та виплачені в даному місяці, включаються при обчисленні середньої заробітної плати в повному обсязі.

У разі ж, якщо застрахована особа у розрахунковому періоді не відпрацювала місяць (з першого до першого числа) з поважної причини, зазначеної у пункті 3 Порядку, такий місяць виключається з розрахункового періоду, а заохочувальні та компенсаційні виплати разового характеру, нараховані та виплачені в цьому місяці, не включаються при обчисленні середньої заробітної плати.

Стосовно питань, зазначених у листі <...>, то в межах компетенції повідомляємо, що відповідно до пункту 28 Порядку, якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа з поважних причин не мала заробітку або страховий випадок настав у перший день роботи (для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності, в тому числі внаслідок захворювання або травми, що пов'язані з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням), середня заробітна плата визначається виходячи з тарифної ставки (посадового окладу) або її частини, встановленої на день настання страхового випадку. Якщо тарифна ставка (посадовий оклад) не встановлюється, розрахунок проводиться виходячи з розміру мінімальної заробітної плати (або її частини), встановленого законом на день настання страхового випадку.

Зазначений механізм обчислення середньої заробітної плати застосовується також і при розрахунку допомоги по вагітності та пологах.

Лист ФССзТВП від 25.08.2015 р. N 5.2-32-1380

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(1)
Лілія
03.12.2015
До 21 липня 2015 року я перебувала у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку без збереження заробітної плати. З 16 листопада по 27 листопада я перебувала "на лікарняному". Відповідно вище вказаного листа я отримала допомогу у розмірі 430 грн. Як я можу прожити на таку суму 2 тижні (до авансу) + враховуючи те, що я на лікування витратила 2000 грн....Я розумію, що мої проблеми нікого не турбують, але дай Бог, що ті хто приймав таке рішення щодо підписання цього листа, не хворіли....Замість того, щоб якось людей підтримувати у скрутній ситуації то "ось Вам!""
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд