Інформація по темі "" | Публікації по тегу
09.02.15
2108 0
Друкувати
Обране

Запропоновано встановити щорічну відпустку тривалістю 28 днів

Депутати вирішили захистити право працівників на справедливі умови праці.

Статтею 75 КЗпП встановлено мінімальну тривалість оплачуваної щорічної відпустки — 24 календарних дні на рік. Але депутати А. Шіньковіч (БПП) й А. Герега (позафракційний) запевняють, що це не відповідає європейським стандартам трудового права.

Внесений ними законопроект № 2027 пропонує встановити мінімальну тривалість оплачуваної щорічної відпустки — 28 календарних днів на рік.

Крім того, проект вирішує питання неоднозначного застосування статті 3 Закону «Про відпустки». Роботодавці,звільняючи працівника останнім днем відпустки, допускають помилки, що призводить до порушень трудових прав. Пропонують внести уточнення: якщо працівник бажає звільнитися за власним бажанням й отримати невикористану відпустку або його частину, датою звільнення є останній день відпустки.

Зміни стосуються й права на використання відпустки без збереження заробітної плати. Якщо працівник використовує відпустку за однією з підстав, його не можна позбавляти права на відпустку за іншими підставами, вважають депутати та пропонують не обмежувати право працівника на отримання двох або декількох відпусток без збереження заробітної плати одночасно, а також права на отримання відпустки без збереження заробітної плати за інших підстав протягом робочого року тривалістю до 2-х місяців.

Пропонують уточнити й норми, що регулюють порядок складання графіків відпусток і підстави надання відпустки працівниками. Якщо наказ (розпорядження) про надання відпустки не виданий, працівник не має права на власний розсуд визначати день початку відпустки.

За матеріалами Юрліги

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі