Інформація по темі "" | Публікації по тегу
10.10.16
17840 11
Друкувати
Обране

Чи може місцева рада або місцева держадміністрація зобов’язати використовувати Prozorro для допорогових закупівель

Мінекономрозвитку в листі від 30.09.2016 р. № 302-06/31462-06 пояснило деякі питання, що виникають у замовників стосовно використання електронної системи публічних закупівель.


1. Замовник самостійно приймає рішення про використання електронної системи закупівель під час здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, при якій ця система використовується обов’язково.

Своєю чергою, повноваження органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій щодо надання рекомендацій стосовно використання електронної системи закупівель не є предметом регулювання Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон).

2. У разі якщо замовником заплановано проведення закупівель у порядку, установленому Законом, й утворено тендерний комітет або визначено вповноважену особу, відповідні функції щодо проведення допорогових закупівель й оприлюднення звіту про укладені договори можуть бути покладені на осіб, які є членами тендерного комітету чи вповноваженими особами.

Якщо замовником не планується здійснення закупівель, очікувана вартість яких дорівнює або перевищує межі для застосування процедур закупівель, обов'язку замовника утворювати тендерний комітет (визначати вповноважену особу) Законом не встановлено.

3. Дотримання принципів закупівель забезпечується, зокрема, через вільний доступ необмеженого кола потенційних постачальників товарів, надавачів послуг і виконавців робіт до інформації про закупівлю та можливість узяти участь в аукціоні.

Таким чином, використання електронної системи закупівель замовниками під час здійснення допорогових закупівель може забезпечити дотримання принципів, визначених у Законі.

Водночас під час здійснення допорогових закупівель без використання електронної системи замовники також повинні дотримуватися принципів провадження закупівель, закріплених Законом, сприяючи своїми діями розширенню кола потенційних постачальників товарів (надавачів послуг/виконавців робіт) і забезпечуючи здійснення таких закупівель відкрито, прозоро та неупереджено.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(11)
Семен
10.10.2016
Закон как дышло!!!
Оксана
10.10.2016
Інформаційний лист від 30.09.2016 N 302-06/31462-06
невірний номер листа № 3302-06/31462-06
))
10.10.2016
от, що кажуть юристи: якщо не виконувати "пороги" допорогів, які затвердила місцева рада то є адміністративне правопорушення.
Fg
11.10.2016
От не знаю, куди 300,00 грн кошторисних призначень віднести.) мабуть збіжуться всі постачальники з нами торгуватись один на перед одного.)
Пітекантроп
11.10.2016
Так детально розжовано, що я прям не можу. Тобто, до 50 тис. звіт з ЕЦП, або допорогова закупівля.... Коли є розпорядження РДА про 3 або 20 тис. то тоді яку виконувати?
Ірина
11.10.2016
как задрал этот вечний бардак! Такое впечатление что нас чем-то постоянно отвлекают от нашей нищеты,неверия в будущее,страха за детей,за здоровье близких -не дай бог заболеть серьйозно-это верная гибель.И вот что б мы отвлекались от этого -нате вам проблемки!!!Пусть нервы работают в направленииПрозорой
Лариса
11.10.2016
Прийняли Закон і закончик. Що таке в даному випадку адмінстративне порушення - догана, штраф? Може таким чином ми будемо поповнювати місцеві бюджети за те, що порушуємо закон, на загальну радість наших "керманичів". На більшості підприємств немає "зайвої" голови, яка би займалась переливання з пустого в порожнє...... заколупали!!!
бух Лариса
12.10.2016
Я не можу стверджувати, лиш передаю, що нам казали юристи на зборах. Закон - це головне, його "порогів" притримуватись обов'язково. Закон каже, що від 200 тис. - закупівля через майданчик обов'язкова, на всі прямі договора від 50 тис. - звіт на майданчику обов'язково, за невиконання цих умов скажені штрафи. Якщо місцева влада встановила поріг від 20 тис. обов'язково купляти через майданчик, а ви необгрунтовано порушили і уклали прямий договір - то це адмінпорушення, яке саме не зазначили, порушення постанов і розпоряджень вашої адміністрації, що там тягне штраф чи догану не знаю.
бух
12.10.2016
Відповідальність за Законом Хто несе відповідальність За що несуть відповідальність Який розмір штрафів.
___Члени тендерного комітету або уповноважена особа (особи) персонально За порушення вимог, установлених Законом в частині прийнятих рішень, вибору і застосування процедур закупівлі (в ст.16414 КУоАП наведено виключний перелік складів правопорушень) • за перше порушення - штраф від 700 до 1000 нмдг (від 11900 грн. до 17000 грн.) • за повторне порушення протягом року – штраф від 1000 до 1500 нмдг (від 17000 грн. до 25500 грн.)
бух бух
12.10.2016
що цікаво, у цій же статі 16414 КУоАП такі штрафи і за неоприлюднення звіту про договір, а також непроходження навчання чи підвищення кваліфікації з питань організації та здійснення процедур закупівель відповідно до вимог закону.
Наталя
09.11.2016
Мало що "ПРОЗОРО" натеще вам"ДОЗОРО".Ужас .Бардак.Ще й штрафами погрожують.

Відтепер не тільки ProZorro, а й DoZorro 02.11.16 Заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов презентував моніторинговий портал DOZORRO.

Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Шановні колеги!
Довгі роки ми наполегливо працювали, щоб вчасно підставляти плече підтримки всім українським бухгалтерам бюджетного сектору. Ми завжди розуміли, що їм нізвідки чекати допомоги й опори, тому розвивали новинний і консультативний портал власними силами та засобами. За що ви повсякчас віддячуєте нам своєю довірою та прихильністю. Ми дуже цінуємо це!

Та настають складні часи в усьому світі – й дедалі важче стає підтримувати гідний рівень роботи найбільшого в Україні порталу за свій кошт, частково покриваючи витрати завдяки рекламі. Цього вкрай замало!

Buhgalter.com.ua – це не лише стрічка новин із тематичними розділами та корисною інформацією. По той бік монітора щоденно стоять на варті роботи порталу 14 фахівців та чимале технічне забезпечення для безперешкодного функціонування сайту.

Ми сформували максимально комфортну ціну, яка б не «била по кишені», – 30 грн на місяць або 1 грн на день. Передплатники видань «Бюджетна бухгалтерія» та «Оплата праці», як і раніше, продовжують користуватися порталом безкоштовно та без реклами.

Розуміємо, для вас це стало несподіванкою, але в сьогоднішніх умовах ми не можемо діяти інакше. Цілком посильна сума, що дорівнює чашці кави у кав’ярні, підтримає життя вашого улюбленого ресурсу. За це ми віддячимо вам завжди цікавою й важливою інформацією та новими ідеями. Далі буде тільки краще!

Залишайтеся з нами – і давайте підтримувати один одного!

Ваші колеги – команда buhgalter.com.ua
30
грн/
місяц
Це приблизно усього 1 грн/день
Ви можете скасувати в будь-який момент
ic-acc-pay
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн