Інформація по темі "" | Публікації по тегу
03.11.17
12143 23
Друкувати
Обране

До 1 грудня всі школи мають виконати вимогу Закону "Про освіту" та оприлюднити інформацію про надходження та використання коштів

Значна частка норм Закону «Про освіту» вже вступили у силу, зокрема школи вже зараз зобов’язані оприлюднювати фінансову звітність щодо фінансових надходжень та витрат закладу, незалежно від того, чи йдеться про державні кошти, чи про благодійні внески батьків. Про це йшлося впродовж наради Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич з керівниками усіх обласних управлінь освіти України сьогодні, 2 листопада, у залі Колегії МОН.


«Окрім беззаперечного факту, що Закон має виконуватись, існує й інше – у суспільстві побутує міф, що батьки практично повністю фінансують освіту. Очевидно, що це не так. Прозора фінансова звітність, по-перше, допоможе нам оцінити, скільки реально коштів зараз українське суспільство вкладає у шкільну освіту і яку частку складає цей тіньовий бюджет освіти, а, по-друге, нарешті дати нашим батькам прозору картину того, на що витрачаються їхні кошти. Давайте разом зараз визначимо оптимальну дату, коли ми можемо вимагати від усіх шкіл оприлюднення цих даних. Впевнена, що краще вас – керівників обласних управлінь –  ніхто не розуміє роботу шкіл на місцях», –  зазначила Лілія Гриневич.

Спільно з керівниками управлінь освіти було вирішено, що час до 1 грудня – достатній період, аби забезпечити виконання цієї норми закону.

 «Думаю, що варто, аби ви на місцевому рівні закріпили цей термін відповідним документом. Тоді протягом грудня потрібно провести моніторинг виконання закону. На жаль, у нас часто буває так, що якщо вимога закону не підкріплена певною відповідальністю – вона просто не виконується. Тому, було б правильно, якби ті заклади, які не виконають вимогу, понесли відповідальність, наприклад, керівники отримали догану», –  додала Міністр.

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(23)
Ирина
03.11.2017
В городе Северодонецке Луганской области до сих пор нет финансирования на "пилотній проект" дети первого класса Северодонецкого колегиума два месяца не может собраться сессия. Родители неоднократно обращались к депутатам горсовета, в СМИ
Таня
03.11.2017
От що у вас святе, так це те. що ви не забуваєте відповідальністю нагороджувать! Ну просто дійсно НАГОРОДЖУВАТЬ, без усілякої оплати, доплати, надбавки. Просто заради того, щоб люди почитали.
Вадим
03.11.2017
І знову на думці крилата фраза Лаврова "Де****и , б**ь" . Спочатку приймають якусь фігню, без чіткого плану і механізму реалізації, а потім починають розказувати про відповідальність.
таня
03.11.2017
А що покладуть у цей звіт ? Те що батьки купляють від мусорника, швабри,віника до тюлі,штор, лампочок. Не кажу вже про капітальний ремонт в класі та клійонку на вікна, щоб в класі тепло було.
Альона
03.11.2017
Тепер самі і подивляться - скільки коштів виділяє держава на отримання закладів загальної освіти! Все на батьківських плечах та на гроші меценатів.
Танюшка Альона
03.11.2017
Це неправда, держава також дуже багато виділяє. А з батьків зараз дуже складно щось збирати, бо всі розумні стали і миттю скарги пишуть в обласне управління освіти. У нас в районі 20 млн. виділено на ЗОШ, А благодійних 200 тис. - це всього на всього 0,1% від державного фінансування. Так що не можна говорити, що все рахунок батьків.
аня Танюшка
03.11.2017
це в цьому році, а в попередніх? Мабуть з батьків уже здерли все, що було можна.
Марія
03.11.2017
А для чого тоді є є-дата. Там оприлюднюємо, тепер і ще раз оприлюдними. Можливо давайте на рівні сіл, міст, районів, області оприлюднемо у пресі. Там точно батьки прочитають, а а різних сайтах - знову дурна робота для бухгалтера, тому , що доступ до сайтів в сільських місцевостях практично відсутній. А потім , є ж сесії різних рівнів. Запросіть батьківські комітети і нехай начальники освітян відчитаються. На мою думку це дасть більше користі.
Танюшка
03.11.2017
Це неправда, держава також дуже багато виділяє. А з батьків зараз дуже складно щось збирати, бо всі розумні стали і миттю скарги пишуть в обласне управління освіти. У нас в районі 20 млн. виділено на ЗОШ, А благодійних 200 тис. - це всього на всього 0,1% від державного фінансування. Так що не можна говорити, що все рахунок батьків.
Світлана Танюшка
03.11.2017
Більшість коштів з 20млн. грн. іде на заробітну плату, комунальні платежі та напевне харчування дітей. А от скільки лишається на потреби школи?
Танюшка Світлана
06.11.2017
Можливо в містах і покруче, але в районному центрі і селах таких розмахів немає, населення дуже бідне і здавати нічого. Меблі дійсно ще радянські, але держава на нові вікна виділила, дах зробили. На поточні ремонти в спонсорів попросили. Але не можна так говорити, що все за рахунок батьків.
Вадим Танюшка
03.11.2017
Танюшка що ви говорите!. Якщо порахувати все що безпосередньо купляють і роблять батьки , вийдуть мільйоні , а не ваші жалюгідні 200 тисяч. Те чого дає держава невистачає навіть на коридори, а для ремонту класів "шукайте спонсорів" прямо кажуть в управлінні освіти.До прикладу, моя дитина мала піти в 1 клас, літом зібралися батьки і були шоковані коли побачили парти і стільці ще радянської доби. Вирішили купити хоча би стільці, потім замінити порваний вщент лінолеум, купили жалюзі , також підфарбували панелі, підлогу, дошку і все це обішлось нам по 800 грн. кожному, а в класі 24 учні.Помножте 24*800=19200 грн. І це лише один клас в одній школі.
Любовь Вадим
07.11.2017
А вы думаете, что все ваши деньги будут показаны в отчетности? Не факт, что сделали ремонт и его стоимость официально прошла по отчетности как благотворительность.
Анна Любовь
07.11.2017
Правильно приходовать надо через бухгалтерию такие работы и будем все счастье, никто не хочет этим заниматься - это второй вопрос
Ігор
03.11.2017
Судячи з виступу пані міністра не цікавлять причини виникнення такого ганебного явища, як "шкільні побори" , пані міністр хоче контролювати дані кошти. Забезпечте кожен клас в кожній школі всім необхідним, від штор до меблів і "тіньовий" бюджет зникне сам по собі, без всякого вашого контролю.
ккк
03.11.2017
Цікавенько. До цього часу в школах були відсутні бухгалтерскі служби, які могли б приймати і обліковувати недержавні кошти на місцях. Чи знову все буде проходити мимо каси і без належного обліку? Коли буде прийнятий закон, яким буде регламентовано ведення бухгалтерського обліку в школах?
Инна
06.11.2017
Як що б школи збирали кошти тільки на сам перед необхідне, а не на забаганки директора (комп’ютери та телевізори на всю стіну у кожному класі, жидкі обої замість звичайних и тд) мабуть задавали б батьки меньше. А школи будуть звітувать тільки про благодійнісь шо прийшла через бухгалтерію, а весь налічний кошт так і буде у сейфі у завгоспа або диреткора
Світлана
06.11.2017
Я так і незрозуміла де потрібно оприлюднювати цю інформацію ще.
Анна
06.11.2017
Люди! Щось я не зрозуміла, як школи мають оприлюднювати цю інформацію, якщо в школах немаю бухгалтеріїю Бухгалтерію шкіл веде райцентр по обслуговуванню закладів освіти, а у них в свою чергу головний розпорядник рай. відділ освіти. То хто має викладувати цю інформацію: райцентр чи відділ освіти.? Але точно не школа, вона ж не завідує коштами. І де викладувати цю інформацію?Поясніть будь-ласка
Инна Анна
07.11.2017
у роз’ясненнях МОНУ було рекомендовано централізованим бухгалтеріям надати всю необхідну інформацію керівникам закладів, так отож нам хліба не треба -роботи давай, при тому що ставок бухгалтеріям не добавляють
Злата
06.11.2017
Я так розумію треба провести оприбуткування Благодійних внесків як Третій фонд. А от оприлюднювати немає де, оскільки на сайті Є-дата публікуються Договори та накладні по яких була проплата, а на сайті Прозоро сама процедура закупівлі.
Алла
07.11.2017
Працюю в бухгалтерії районного відділу освіти і бачу які мільйони йдуть на ремонти шкіл, придбання меблів, обладнання і т.д. Фінансування досить не погане, правда осідає воно у посадовців, а в школи попадає половина з того. Чим більше буде коштів тим більше будуть красти, нічого в нас не зміниться.
Наталя
22.11.2017
Підкажіть, будь ласка, яким чином централізована бухгалтерія, (21 школа) повинна надавати кожній школі дані для оприлюднення всіх надходжень та витрат закладу, це ж яка робота, хто цим повинен займатися, буває дуже багато проплат, як, наприклад , розділяти рахунки по комунальним послугам на школи, це я так розумію повинні бути первинні документи???Закон прийняли, а механізми здійснення не виклали в Законі, наприклад, як школам надавати всі накладні, копіювати чи сканувати, так у нас немає такої технічної можливості всіх забезпечити, а часу скільки забиратиме, крім своїх обов’язків, то ЄDATA PROZORRO.... за такую зарплату, можливо є десь роз‘яснення?!Дякую!
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Шановні колеги!
Довгі роки ми наполегливо працювали, щоб вчасно підставляти плече підтримки всім українським бухгалтерам бюджетного сектору. Ми завжди розуміли, що їм нізвідки чекати допомоги й опори, тому розвивали новинний і консультативний портал власними силами та засобами. За що ви повсякчас віддячуєте нам своєю довірою та прихильністю. Ми дуже цінуємо це!

Та настають складні часи в усьому світі – й дедалі важче стає підтримувати гідний рівень роботи найбільшого в Україні порталу за свій кошт, частково покриваючи витрати завдяки рекламі. Цього вкрай замало!

Buhgalter.com.ua – це не лише стрічка новин із тематичними розділами та корисною інформацією. По той бік монітора щоденно стоять на варті роботи порталу 14 фахівців та чимале технічне забезпечення для безперешкодного функціонування сайту.

Ми сформували максимально комфортну ціну, яка б не «била по кишені», – 30 грн на місяць або 1 грн на день. Передплатники видань «Бюджетна бухгалтерія» та «Оплата праці», як і раніше, продовжують користуватися порталом безкоштовно та без реклами.

Розуміємо, для вас це стало несподіванкою, але в сьогоднішніх умовах ми не можемо діяти інакше. Цілком посильна сума, що дорівнює чашці кави у кав’ярні, підтримає життя вашого улюбленого ресурсу. За це ми віддячимо вам завжди цікавою й важливою інформацією та новими ідеями. Далі буде тільки краще!

Залишайтеся з нами – і давайте підтримувати один одного!

Ваші колеги – команда buhgalter.com.ua
30
грн/
місяц
Це приблизно усього 1 грн/день
Ви можете скасувати в будь-який момент
ic-acc-pay
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн