Інформація по темі "" | Публікації по тегу
25.11.15
4129 0
Друкувати
Обране

Команда ProZorro поділилася успішними кейсами щодо участі бізнесу у держзакупівлях

Завдяки електронній системі державних закупівельProZorro у багатьох тендерах перемагають компанії, які раніше не розглядали державні закупівлі можливим напрямком для розвитку бізнесу. Довіра до держави як до закупівельника і торгового партнера зростає. Підтвердженням цьому слугують успішні кейси, які були презентовані під час зустрічі команди ProZorro з представниками бізнесу на тему: «Таємниці успіху. Як перемагати в державних торгах».

Під час зустрічі представники бізнесу ознайомилися з успішним досвідом співпраці з державою. Доступ до торгів став простішим, до того ж, працювати в електронній системі можливо й у дорозі з ноутбука. «Закрита і корумпована сфера держзакупівель стає прозорою завдяки переведенню торгів в електронний формат. Тепер кожен може брати участь у тендері, незалежно від того, де розташований офіс – головне мати відповідний товар, чи бути в змозі надавати замовлені послуги. Та й про паперові стоси час забути – ви можете подати свої пропозиції одразу на декілька тендерів, і готувати документи тільки, якщо переможете», - розповів Максим Нефьодов, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України.

Він нагадав, що сьогодні система ProZorro працює в пілотному форматі, на допорогових закупівлях (до 200 тис. грн. для товарів та послуг і до 1,5 млн. грн. для робіт). Але з прийняттям проекту Закону «Про публічні закупівлі» всі державні тендери будуть переведені в електронний формат. Очікується, що Верховна Рада розгляне документ вже у грудні.

Навіть у пілотному режимі ProZorro демонструє вражаючі результати. Так, загальний обсяг тендерів у системі перевищив 26 тис. з плановою сумою у 5,8 млрд. гривень. Сума економії перевищила 430 млн. гривень. При цьому на створення пілоту не було витрачено жодної копійки бюджетних коштів – проект був створений завдяки підтримці бізнесу та міжнародних донорських організацій. Так, фонд WNISEF надав 150 тис. доларів кількома траншами, фонд GIZ - 70 тис. євро, з яких 10 тис. євро у вигляді обладнання. Майданчики-учасники проекту разом зробили внесок у 70 тис. доларів. Підтримку ProZorro також надавали ЄБРР, Міжнародний фонд «Відродження». При цьому гарантом прозорості використання коштів виступає українське відділення авторитетної міжнародної антикорупційної організації Transparency International.

«Головними критеріями у виборі проекту електронних державних закупівель були його прозорість, а також величезний системний вплив на економіку України. Переведення торгів в електронну форму, а також використання механізму аукціону допомагає докорінно змінити систему. Більше того, бізнес, який раніше не хотів працювати з державою, тепер розглядає її як ділового партнера. Ми підтримуємо проект від самого початку, входимо до складу SteeringCommittee і бачимо величезний прогрес ProZorro. Для нас це зразковий проект», - зазначила керівник програми Місцевого економічного розвитку, Представник WNISEF Ірина Озимок.

Під час зустрічі представники бізнесу презентували успішні кейси щодо торгів в ProZorro. Так, вітчизняний виробник паперових виробів - компанія Рута - вперше взяла участь в електронному тендері влітку 2015 року. В результаті - отримала контракт Міністерства оборони на 60 тис. гривень. «Ми з насторогою ставилися до державних закупівель, зважаючи на корупційний шлейф минулих років. Але ми перемогли у тендері, отримали замовлення і успішно співпрацюємо з державою. Можна сказати, що ми – живий доказ того, що правила змінилися, закупівлі стали прозорими, а доступ до тендерів – спростився. Кожен може взяти участь у торгах і отримати замовлення», - підкреслив Ігор Звягінцев, Директор з продажів ПАТ «ВГП» (ТМ Рута).

Вигоду від використання електронної системи торгів отримують і державні замовники. Міністерство інфраструктури України посідає 1 місце серед організаторів торгів із часткою в 30%. Планова сума тендерів Міністерства перевищила 700 млн гривень, а сума економії – понад 46 млн. гривень.

«Середній обсяг ринку державних допорогових закупівель за липень складає 38 млн. гривень на добу. Це величезний ринок для бізнесу, до того ж прозорий і з рівними умовами доступу. І це величезна економія бюджетних коштів. У 2016 році Міністерство інфраструктури планує збільшити щомісячний обсяг електронних закупівель до 250 млн. гривень», - зазначив Андрій Мотовиловець, радник Міністра інфраструктури України.

Модератором зустрічі виступила координатор ProZorro, проектний менеджер при Національній Раді реформ Христина Гуцалова. Вона розповіла про основні переваги системи для бізнесу та надала практичні поради, як перемагати в торгах. «Сьогодні вже майже не лишилося областей, де б ми не провели презентацію системи ProZorro. Загальна кількість заходів перевищила 30, а до кінця року заплановано ще 5 заходів. В кожному з регіонів ми відчуваємо великий інтерес до системи з боку представників бізнесу. Іноді підприємці ставляться до змін в держзакупівлях із насторогою, бо не звикли чекати від держави прозорих умов. Але ті, хто спробували першими й побачили, що торгувати легко і вигідно, мають шанс отримати в особі держави величезного замовника. Це дуже цікава можливість для бізнесу», - підкреслила Христина Гуцалова.  

Загальна кількість учасників зустрічі перевищила 100 осіб, що свідчить про великий інтерес підприємців до нових прозорих умов співпраці з державою. В найближчі місяці команда ProZorro планує провести ще кілька подібних заходів.

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі