UA | RU

Мінфін про окремі питання оприлюднення інформації про бюджет

Питання оприлюднення та публічного представлення інформації про бюджет унормовано статтею 28 Бюджетного кодексу України (далі - Кодекс).

Відповідно до частин четвертої та п'ятої зазначеної статті інформація про місцевий бюджет (рішення про місцевий бюджет, квартальні звіти про виконання місцевого бюджету) підлягає обов'язковій публікації у газетах, визначених Верховною Радою Автономної Республіки Крим, відповідними місцевими радами.

Реалізація вказаних норм забезпечується місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування. При цьому інформація публікується як стосовно місцевих бюджетів, які формуються та виконуються за програмно-цільовим методом, так і тих, які його не застосовують.

Публічне представлення та публікацію інформації про бюджет за бюджетними програмами і показниками, бюджетні призначення щодо яких визначені рішенням про місцевий бюджет, здійснюють головні розпорядники коштів місцевих бюджетів у разі застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі.

Оприлюднення здійснюється шляхом розміщення на своїх офіційних сайтах паспортів бюджетних програм та звітів про виконання паспортів бюджетних програм (абзац п'ятий частини п'ятої статті 28 Кодексу).

Водночас частиною шостою Кодексу передбачено, що інформація про бюджет оприлюднюється з додержанням вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації" від 13.01.2011 р. N 2939-VI в частині оприлюднення публічної інформації у формі відкритих даних.

Умови та порядок забезпечення доступу до інформації про використання коштів державного і місцевих бюджетів визначаються Законом України "Про відкритість використання публічних коштів" від 11.02.2015 р. N 183-VIII (далі - Закон).

Відповідно до частини першої статті 2 Закону інформація, яку потрібно оприлюднити, готується розпорядниками та одержувачами коштів місцевих бюджетів та подається ними для оприлюднення на єдиному веб-порталі використання публічних коштів, який є офіційним державним інформаційним ресурсом у мережі Інтернет.

З урахуванням цих норм головні розпорядники коштів місцевих бюджетів у разі відсутності власного сайту можуть оприлюднювати інформацію на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних: http://data.gov.ua.

За порушення вимог Закону передбачена відповідальність, яку несуть керівники розпорядників та одержувачів коштів місцевих бюджетів (стаття 4 Закону). До таких порушень віднесено: неоприлюднення інформації відповідно до Закону; оприлюднення недостовірної, неточної або неповної інформації; несвоєчасне оприлюднення інформації.

Лист Мінфіну від 12.06.2017 р. N 05110-18/23-2139/2/1901

 
Теги:


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (14)
бухгалтер
26.10.2017
чим би нам ще покращили життя???
державна установа
26.10.2017
то на е-даті чи на даті маємо оприлюднювати???
вам державна установа
27.10.2017
держустанови і там і там
Анна
26.10.2017
на Дате годовые планы вылаживать нужно (но только тендерные), отчетность, документы по бюджетному процессу, коммунальным предприятия-финплан
Даша Анна
27.10.2017
извините, какие именно документы по бюджетному процессу, не совсем поняла?
Анна
26.10.2017
и свою финансовую отчетность коммунального предприятию. Регистрация электронного ящика должна быть только на портале мэйл гов эей!!! другой ящик не указывайте, вернут документы или позвонят попросят пройти регистрацию. Держитесь, коллеги
Даша
27.10.2017
Где вообще взялась эта дата гов юа?? два года работаю в бюджетной сфере никогда ничего о ней не слышала и не говорили! люди, она и раньше была???? Смотрела что там вылаживают, это ******* Там все! и паспорта, и отчетность не только бюджетная как на е-дате, но и финансовая вся! И структура со штатками, и Положення, и Правила внуртишнього розпорядку, я в шоке!!!!!Теперь что все вечера и выходные сидеть на этих всех порталах. Один плюс, что туда можно загружать екселевские документы а не набивать все вручную как на е-дате, но от этого не легче.
Ігор
27.10.2017
Та ПНХ зі своїми датами. Кількість всіляких порталів , бюро, агенств та інших контор типу "роги і копита" росте в геометричній прогресії, придумують купу нової звітності та іншої фігні , а внизу врізають штати майже до нуля.
Анна
28.10.2017
Что самое печальное-никто толком не может понять что это за наборы данных.... ни где разъяснений нет, поэтому и вылаживают что не попадя многие
Анна
28.10.2017
Даша, если есть возможность журнал "Госзакупки " достать за 04.16-там отражено и за ДАТУ, и за Е-ДАТУ
Ірина
31.10.2017
Ну и шо? Зразу як виложим в Єдате свои "миллиони" так и заживем по-царски?Бред якийсь.Не хватає слов для возмущения від цієї дурості, яку преподносять як щось важливе і потрібне.Кому воно потрібне, ну кому?????!!!!
Карл
31.10.2017
Е-дата и Прозорро, створювались для безвізу , типа імітація реформ. Тільки робиться все в нашій країні по дибильному, більшого слово підібрати не можу. Просто при владі знаходяться злодії і моральні дегенерати, мета яких вкрасти поки вони це можуть. Приклад іхні декларації, де вони це все показали, але ще жодного не було за покарано дійсно по Закону. Влада в Україні=Корупція.
Тетяна
31.10.2017
Тобто я так розумію, що опублікуванням займається головний розпорядник коштів? а ми лише готуємо інформацію для цього? чи що?
Світлана
31.10.2017
Підкажіть Будь-ласка. Бюджетна організація на вимогу працівника зобовязана надати копію Штатного розпису****
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі