Міністерство фінансів запустило проєкт «Е-контракт»
Невдовзі в системі єдиної «екосистеми» публічних фінансів з’явиться новий інструмент «Е-контракт», який інтегрує і автоматизує процеси трьох державних систем: Державної казначейської служби, Міністерства фінансів України (E-data – Spending – витрати бюджетних коштів), Міністерства економічного розвитку та торгівлі (Prozorro).
«Ми починаємо рухатись від прозорості до підзвітності. У 2015 ми запустили перший портал – spending. Він дозволив бачити фактично в реальному часі інформацію про те, куди і скільки коштів за контрактом перерахувала Державна казначейська служба. Потім ми відкрили дані державного та місцевих бюджетів, інформацію про проекти, які фінансуються міжнародними фінансовими організаціями», - сказала міністерка фінансів.
«Е-контракт» допоможе впорядкувати процедуру укладання договорів на всіх її етапах – від ініціації до звітування, а також стане новим інструментом для аналізу даних та контролю за використанням публічних коштів. Аналіз даних, в свою чергу, є необхідною передумовою для прийняття ефективних рішень.
В системі державних закупівель Prozorro величезний масив даних щодо договорів, які укладаються між учасниками процесу, поки що залишається у форматі, непридатному для аналізу. «Сьогодні ми даємо старт проекту, який покладе цьому край. І у нас з’явиться Е-контракт, який повністю переведе всі договори, що укладаються на Prozorro і, які ми бачимо в Казначействі, в повноцінну електронну форму», - зазначила Оксана Маркарова.
Присутній на презентації міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет додав, що документи у форматі, який можуть інтерпретувати машини, - це суттєвий крок уперед для того, щоб різко нарощувати продуктивність людей.
Міністерка фінансів також наголосила на оптимізації використання наявного ресурсу. За її словами економічне зростання в Україні в значній мірі залежить від того, чи зможемо ми суттєво збільшити продуктивність праці.
Цифрова трансформація відбувається не лише в Міністерстві фінансів. Вона є складовою комплексної програми, що має на меті зміну взаємовідносин громадянина і держави. «Зараз ми активно працюємо над повноцінним запуском технології SmartID, що передбачає отримання кваліфікованого електронного підпису менше, ніж за хвилину. Скористатися підписом можна буде з будь-якого пристрою, підключеного до інтернету. Це дозволить суттєво прискорити процес та розширити зону дії цифрових послуг для громадян і бізнесу,»- додав віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Запровадження проекту скоротить час, який витрачається на паперовий документообіг. «Те, що робить зараз Міністерство фінансів в межах проекту Е-контракт, фактично дасть нам можливість перевести в електронну форму всі контракти, автоматично дозволить скороти витрати часу персоналу, уникнути помилок, і позбутися певних махінацій,» - підсумував заступник міністра економіки Павло Кухта.