Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
6262 0
Друкувати
Обране

Мінрегіон роз’яснив, як правильно визначити вартість будівництва в умовах інфляції

Мінрегіон у листі (від 26.03.2015 р. № 7/15-3282) розглянув питання щодо визначення вартості будівництва у зв’язку зі зростанням вартості матеріальних ресурсів в умовах інфляційних процесів.


Так, фахівці Мінрегіону зазначили: законодавством передбачено врахування коштів на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами, які призначені для відшкодування збільшення вартості будівництва в процесі реалізації проекту будівництва (пп. 6.1.5.4, п. 6.2.12 Положення ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва»).

Наразі при обчисленні коштів на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами, слід керуватися показниками відповідно до постанови КМУ «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2016 рік та основних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2017–2019 роки» від 05.08.2015 р. № 558.

Формула для визначення у складі інвесторської кошторисної документації розміру коштів на покриття додаткових витрат, пов'язаних з інфляційними процесами, яка наведена в листах Держбуду України від 23.10.2000 р. № 7/7-1083 та Мінекономіки України від 24.10.2000 р. № 64-28/900, розрахована для умов розвитку економіки, коли річні індекси зміни вартості промислової продукції становлять до 10% і мають лінійний характерЗа умови кризових явищ в економіці коефіцієнт 0,5, передбачений зазначеною формулою, не повинен ураховуватися.

За проектами будівництва, які вже розроблені та затверджені в установленому порядку (але не відбулися процедури закупівлі через недостатність коштів), кошторисну документацію доцільно скоригувати шляхом уточнення коштів на інфляційні процеси, виходячи з передбачених у зазначеній вище постанові КМУ індексів цін виробників на поточний рік і прогнозних на 2016 та 2017 роки. Така скоригована проектна документація підлягає перезатвердженню в установленому порядку.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд