Місцева рада не може зобов’язати проводити допорогові закупівлі через «ProZorro»
На цьому акцентує увагу ВС/КАС у постанові від 03.10.2018 р. у справі № 904/9726/17.
Дніпровська міська рада звернулась до господарського суду з позовом до ТОВ «Солід Проект» та комунального підприємства «Муніципальна варта» Дніпровської міської ради про визнання недійсним договору на виготовлення проектно-кошторисної документації, укладеного між Підприємством та Товариством.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачами рішення міської ради № 6/67 у частині непроведення процедури закупівлі в системі електронних державних закупівель товарів та послуг «ProZorro» при укладенні спірного договору.
Місцевий господарський суд рішенням, залишеним без змін постановою суду апеляційної інстанції, відмовив у задоволені позовних вимог. Рішення судів першої та апеляційної інстанцій мотивовані тим, що: рішення Дніпропетровської міської ради від № 6/67 суперечить вимогам Закону України «Про здійснення державних закупівель», а саме ч. 1 ст. 2; вартість робіт за договором з урахуванням ПДВ становить 1 479 998, 40 грн, тому з огляду на вимоги ч. 1 ст. 2 Закону України «Про здійснення державних закупівель» електронні державні закупівлі в системі «ProZorro» проводити не потрібно.
Йшлося про рішенням сесії Дніпропетровської міської ради від 30.09.2015 № 6/67, яким було вирішено керівникам виконавчих органів, комунальних закладів та комунальних підприємств Дніпропетровської міської ради проводити закупівлі товарів та послуг, вартість яких не перевищує межі, встановлені ч. 1 ст. 2 Закону України "Про здійснення державних закупівель", у системі електронних державних закупівель "ProZorro".