Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
5472 2
Друкувати
Обране

МОЗ: Стосовно відшкодування вартості лікарських засобів

Порядком відшкодування вартості лікарських засобів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 березня 2017 р. № 152 «Про забезпечення доступності лікарських засобів», встановлено повне або часткове відшкодування вартості лікарських засобів під час амбулаторного лікування осіб, що страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет II типу та бронхіальну астму.


Так, суб’єкти господарювання, які провадять господарську діяльність на підставі ліцензії на провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, незалежно від форми власності та підпорядкування, аптечні заклади яких розташовані в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці (далі — суб’єкти господарювання), звертаються до розпорядників бюджетних коштів із заявою про укладення договору про відшкодування вартості лікарських засобів.

Розпорядники бюджетних коштів (обласні, районні та міські державні адміністрації, об’єднання територіальних громад) формують на підставі укладених договорів перелік суб’єктів господарювання, шо здійснюють відпуск лікарських засобів.

Відшкодування вартості лікарських засобів суб’єктові господарювання здійснюється за рахунок відповідної цільової субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

Додатково повідомляємо про наступне:

1. Відповідно до п. 47 частини першої ст. 2 Бюджетного кодексу України розпорядник бюджетних коштів — бюджетна установа в особі її керівника, уповноважена на отримання бюджетних асигнувань, взяття бюджетних зобов’язань, довгострокових зобов’язань за енергосервісом та здійснення витрат бюджету.

2. Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів Украї­ни щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я» в умовах медичної реформи триває процес зміни організаційно-правової форми закладів охорони здоров’я. Так, комунальні заклади охорони здоров’я — бюджетні установи реорганізовуються в комунальні некомерційні підприємства.

3. Оскільки комунальні некомерційні підприємства не є бюджетними установами, вони не мають статусу розпорядників бюджетних коштів.

Водночас у відповідності з частиною першою ст. 104 Цивільного кодексу України до реорганізованих комунальних некомерційних підприємств перейшли права та обов’язки комунальних закладів охорони здоров’я згідно з укладеними договорами про відшкодування витрат, понесених у зв’язку з відпуском лікарських засобів, вартість яких повністю чи частково відшкодовується. Відповідно зберігається обов’язок виконання зобов’язань за такими договорами.

Крім того, відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» в Україні триває впровадження медичної реформи, згідно з якою медична допомога надається безоплатно за рахунок бюджетних коштів у закладах охорони здоров’я та фізичними особами — підприємцями (ФОП), які зареєстровані та одержали в установленому законом порядку ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, з якими головними розпорядниками бюджетних коштів укладені договори про медичне обслуговування населення (далі — ФОП).

При цьому Порядком відшкодування вартості лікарських засобів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 березня 2017 р. № 152 «Про забезпечення доступності лікарських засобів», встановлено, що відпуск лікарських засобів здійснюється на підставі рецептів, виписаних закладами охорони здоров’я незалежно від форми власності за місцем надання медичної допомоги.

Відповідно на сьогодні чинним законодавством України передбачено можливість відшкодування витрат, понесених суб’єктами господарювання у зв’язку з реалізацією лікарських засобів, рецепти на які виписані закладами охорони здоров’я приватної форми власності, у випадках, коли розпорядниками бюджетних кош­тів є структурні підрозділи з питань охорони здоров’я місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

4. На сьогодні Міністерство охорони здоров’я України підготувало проект змін до чинного законодавства України з метою забезпечення можливості відшкодування витрат, понесених у зв’язку з відпуском лікарських засобів, вартість яких повністю чи частково відшкодовується, у випадках, коли рецепти на такі лікарські засоби виписуються ФОП. Проект таких змін найближчим часом буде поданий на розгляд Кабінету Міністрів України.

Таким чином, органам місцевого самоврядування та місцевим державним адміністраціям у місячний термін рекомендується привести виконання бюджетних програм, що стосуються відшкодування вартості лікарських засобів, у відповідність з вимогами Бюджетного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 23 січня 2015 р. № 11 «Деякі питання надання медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» та постанови Кабінету Міністрів України від 17 березня 2017 р. № 152 «Про забезпечення доступності лікарських засобів».

Додатково розпорядникам бюджетних кош­тів (обласним, районним та міським державним адміністраціям, об’єднанням територіальних громад) рекомендуємо здійснити заходи з оформлення договірних відносин з аптечними закладами відповідно до законодавства України та забезпечити погашення заборгованості перед суб’єктами господарювання, з якими укладено договори про відшкодування вартості лікарських засобів.

Лист МОЗУ від 23.08.2018 р. № 18.2-04/22230

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(2)
Ірина
17.09.2018
Придурки, де в районах органи з питань охорони здоров'я, а тут ще й скорочення на 30%.
Тетяна
17.09.2018
Навіщо двічі друкувати одне й теж роз’яснення?
Дайте відповіді на ті питання, що виникають після Ваших "тлумачень".
Якщо в РДА немає органу з питань охорони здоров’я, як РДА відшкодувати вартість без залучення третьої сторони - КНП?
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд