Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
37225 9
Друкувати
Обране

Нові правила оренди державного та комунального майна з 1 лютого

Просту й прозору процедуру передачі в оренду державного та комунального майна уводить Закон України від 03.10.2019 р. №157-IX.Передача в оренду державного та комунального майна включатиме наступні етапи:

1) приймають рішення про намір передачі майна в оренду;

2) вносять інформацію про потенційний об'єкт оренди до електронної торгової системи (далі - ЕТС);

3) приймають рішення про включення потенційного об'єкта оренди до одного із переліків;

4) опубліковують інформацію про потенційний об'єкт оренди;

5) розміщують в ЕТС оголошення про передачу майна в оренду;

6) проводять аукціон на право оренди майна або передають об'єкт в оренду без проведення аукціону, укладають та публікують в ЕТС договір оренди.

Також з'являться бази публічних переліків державного та комунального майна, що здається в оренду. Так, передбачається створення двох переліків:

  • першого типу (перелік об'єктів, щодо яких ухвалено рішення про передачу в оренду на аукціоні);
  • другого типу (перелік об'єктів, щодо яких ухвалено рішення про передачу в оренду без проведення аукціону).

Стартову орендну плату на аукціонах розраховуватимуть не від оцінки майна, а від його балансової вартості станом на останнє число місяця, який передує даті визначення цієї орендної плати. Переоцінку потенційного об'єкта оренди здійснюють у разі відсутності балансової вартості, якщо залишкова балансова вартість об'єкта дорівнює нулю або якщо залишкова балансова вартість об'єкта оренди становить менше 10% від його первісної балансової вартості.

Законом визначають перелік випадків, у яких фізичні та юридичні особи не можуть виступати орендарями державного та комунального майна.

Договори оренди державного або комунального майна, укладені раніше, продовжують діяти в порядку, передбаченому законодавством, яке діяло до дати набрання чинності Закону № 157-IX, до дати, яка наступить раніше: набрання чинності рішення КМУ чи рішенням представницького органу місцевого самоврядування (щодо договорів оренди комунального майна, розташованого в межах відповідної територіальної громади).

ligazakon.net

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (9)
бухгалтер
28.01.2020
как не весело.
Лера
28.01.2020
Это что получается, что бюджетные организации почти не будут иметь шансов арендовать помещения коммунальной собственности, так как аукционы будут взвинчивать цены??? А как планировать расходы на аренду?
Просто Бух Лера
29.01.2020
Для бюджетников объекты аренды идут по второму перечню согласно статьи 15 - без аукциона. Другое дело, что про гривню в год для них ничего не сказано. А даже если еще и руководствоваться старой методикой расчета орендной платы, где эта гривня прописана, потому что новой методики нет, то все равно, необходимо определить рыночную/оценочную стоимость, потому что для второго перечня (без аукциона) ее нужно делать (п.4 ст.8). Оценку, разумеется, никто бесплатно не делает. Да и непонятно, кто ее делает. Согласно изменениям, от 05.12.2019 года к налоговому кодексу, что касаемо оценки, то якобы она определяется согласно справки нотариуса (а не оценщиком после конкурса оценщиков, как до этого), который берет информацию из единой системы чего-то там... Нотариусы, кстати, говорят никакой системы электронной еще нету и они ничего дать не могут. В части ЕТС закон вступает в силу с 01.10.2020 года, потому что ЕТС еще нет. Так что вперед еще очень много интересного)
Таня*
28.01.2020
ЕТС- це ще один слідуючий з електронних майданчиків, який повинен буде вести бухгалтер?
Тетяна Таня*
28.01.2020
Ну а шо нам іще робить? Ми шо, перегружені роботою? Тим паче, що "зверху" стараються, полегшують нам роботу великим оцифруваннням. Та ще й мінімалку платять. Та ще й за вхід на роботу грошей не беруть.
Виктор Федорович
28.01.2020
"Астанавитесь!"
Ольга
02.02.2020
Сколько еще "свечных заводиков " они напридумывают?! У нас уже ключей електронных чемодан! А паролей к ним -телефонный справочник! Задолбали! И оклад у главбуха по 10 разряду!
Дмитрий
04.02.2020
Зміни до ЗУ підтримаю, бо вже наболіло, набридло воювати з керівництвом, яке постійно приводять когось за руку для укладання договору оренди майна. І ця ситуація не змінювалась після проведення чергових виборів голів, нові діяли по корупційній схемі, як їхні попередники.transparent_pxl.png
Марина
12.02.2020
У нас на селі у приміщенні адмінбудівлі Укрпошта орендує кабінет 2х2, виходить оренда 100грн в місяць.Орендували дві кімнати, а потім порахували, що їм не вигідно, хотіли закрити відділення, насилу умовили, зменшивши орендоване приміщення. Тепер по новому, аукціон виграє дядя, відкриє там аптеку, якому і 2000 грн не багато буде платити. А навіщо нам аптека, як що нам пошта потрібна!!!!! Може я щось не розумію?
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд