Інформація по темі "" | Публікації по тегу
29.03.16
16124 4
Друкувати
Обране

Нововведення в процедурах допорогових закупівель в системі ProZorro

Вже більше року Система електронних закупівель ProZorro допомагає боротися з корупцією в державних закупівлях та робить процедури закупівель легшими та прозорішими.

Весь цей рік команда Transparency International Україна займалася моніторингом роботи системи, відслідковувала можливі лазівки, якими могли користуватись недоброчесні замовники для продовження зловживань.

Аналізуючи статистику по закупівлям в ProZorro за рік команда Transparency International України прийшла до висновку, що найбільш розповсюджене зловживання на сьогодні – це маніпуляція з визначенням замовниками тривалості періодів уточнень та подачі пропозицій. Якщо, наприклад, на подачу пропозицій дається лише 2 години, то цілком зрозуміло, що тільки «обізнаний» учасник встигає підготуватися належним чином і подати свою пропозицію. Статистика показує, що в більшості таких «швидких» тендерів бере участь лише один учасник і тому конкуренція просто відсутня. Це означає, що держава не отримує ані альтернативних пропозицій, ані економії.

Щоб запобігти подібним зловживанням у майбутньому, Transparency International Україна запропонувала ввести такі технічні обмеження в термінах періоду уточнень та подачі пропозицій:

  1. Для закупівель у діапазоні від 3 тис. до 50 тис. грн.: період уточнень має бути не менше 1 дня, подача пропозицій – теж не менше 1 дня.
  2. Для закупівель у діапазоні від 50 тис. до 200 тис. грн для товарів і послуг, та від 50 тис. до 1,5 млн. грн. для робіт: період уточнень має бути не менше 3-х днів, подача пропозицій – не менше 2-х днів.

Ще одне розповсюджене зловживання – це унеможливлення аукціону шляхом встановлення дуже високого кроку аукціону. Наприклад, при сумі закупівлі в 5 тис. грн встановлюється крок аукціону 4 тис. грн. Зрозуміло, що за таких обставин не може бути і мови про проведення повноцінного аукціону, оскільки навряд чи хтось із учасників одразу запропонує знижку у 80% від стартової ціни. Аби запобігти таким зловживанням, Transparency International Україна запропонувала ввести обмеження на розмір кроку аукціону у межах від 0,5% до 3% від очікуваної вартості закупівлі.

Вищенаведені обмеження вводяться в обов’язковому порядку з 1 квітня 2016 року, але оскільки процес введення поступовий, переважна більшість майданчиків вже реалізувала їх на власних системах. Відповідні зміни будуть внесені до регламенту роботи системи електронних державних закупівель.

В ході аналізу допорогових закупівель за рік роботи ProZorro Transperency International зафіксувало на закупівлях до 3 тис. грн нульову або близьку до нуля конкуренцію. В звязку з цим доцільно проводити закупівлі на такі маленькі суми поза системою ProZorro.

http://prozorro.gov.ua

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
4
Аліна
29.03.2016
ОДА наполягає на закупівлях ЛИШЕ у Прозоро, при цьому, граничні суми, при яких потрібно здійснювати закупівлі, не вказує. На підставі якого нормативного документа я можу здійснювати закупівлі, наприклад, на суму 1500 грн., без застосування Прозоро?
Денис
30.03.2016
Аліна, на підставі Закону про Публічні закупівлі ст2, де сказано, що замовники можуть, а НЕ ЗОБОВЯЗАНІ, використовувати електрону систему у допорогових закупівлях. Понад 50 тис грн - звіт.
діна
05.05.2016
хто виконує обов"язки по програмі Прозоро має бути бухгалтер? чи все на одного
Дмитро діна
07.10.2016
По закону будь хто необов'язково бухгалтер
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×