Інформація по темі "" | Публікації по тегу
26.10.15
6233 0
Друкувати
Обране

Оприлюднено проект Закону України “Про публічні закупівлі”

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України на своєму сайті оприлюднило Проект Закону України “Про публічні закупівлі” 

Так, проектом Закону пропонується регулювати закупівлі, що здійснюються від 50 тис. гривень до порогів застосування процедур закупівель, що сприятиме прозорості використання бюджетних коштів. Запровадження системи електронних закупівель та електронної системи оскарження підвищить конкуренцію у сфері державних закупівель та знизить рівень корупції. Переведення процедур в електронний формат передбачить швидкий обмін документами та інформацією, забезпечить розкриття усіх пропозицій учасників після завершення аукціону у відкритих торгах, створить модель електронних закупівель за участю держави та приватного бізнесу. 

Законопроектом передбачається здійснення державних закупівель із застосуванням двох конкурентних процедур регулювання: відкриті торги і конкурентний діалог та неконкурентної - переговорної процедури закупівлі. Відкриті торги проводяться з обов’язковим  використанням аукціону з найнижчою ціною та з урахуванням нецінових критеріїв. У свою чергу, процедура конкурентного діалогу застосовується у разі, якщо: замовник не може визначити необхідні технічні, якісні характеристики товарів та робіт або визначити вид послуг; для прийняття оптимального рішення про закупівлю необхідно провести переговори з учасниками, (предметом закупівлі є консультаційні, юридичні послуги, розробка інформаційних систем, програмних продуктів, здійснення наукових досліджень та інше). В свою чергу переговорна процедура закупівлі відбуватиметься без попередньої публікації (оприлюднюється тільки повідомлення про намір укласти договір після проведення переговорів з учасником процедури).

 Всі процедури закупівлі, обмін інформацією, документами та подання роз’яснень здійснюватимуться в електронній системі закупівель.

Також проектом Закону передбачається можливість створення централізованих закупівельних організацій (далі - ЦЗО), якими є юридичні особи, що визначаються Кабінетом Міністрів України, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, замовниками, відповідальними за організацію і проведення процедур закупівель та закупівель за рамковими угодами в інтересах замовників відповідно до закону. Особливості створення та діяльності ЦЗО та особливості проведення ними закупівель за рамковими угодами встановлюються Кабінетом Міністрів України. Створення таких організацій призведе до підвищення ефективності державних закупівель та економії в державному секторі.

Водночас проектом Закону пропонується регулювання закупівель, що здійснюються окремими суб’єктами господарювання, у зв’язку з чим скасовується Закон України “Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності”.

Проект Закону вводиться в дію поетапно, так з 01.01.2016 року він застосовується для всіх центральних органів виконавчої влади та суб’єктів, що діють у визначених сферах, та з 01.01.2017 року - для всіх замовників.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі