Інформація по темі "" | Публікації по тегу
15.04.22
19602 9
Друкувати
Обране

Покладено край невизначеності щодо здійснення закупівель вартістю до 50 тисяч грн

Кабінет Міністрів України оприлюднив Постанову від 12.04.2022 № 437, якою внесено зміни до пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 169

Нарешті! Покладено край невизначеності щодо здійснення закупівель вартістю до 50 000 грн в умовах воєнного стану. 

Кабінет Міністрів України оприлюднив Постанову від 12.04.2022 № 437, якою внесено зміни до пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 169.

Які ж саме зміни внесено?

 Підпункт 1 доповнено  абзацом такого змісту:

“Замовник може здійснювати публічні закупівлі, вартість яких не перевищує 50 тис. гривень, з використанням електронної системи закупівель, у тому числі з використанням електронних каталогів. У разі здійснення закупівель, вартість яких не перевищує 50 тис. гривень, без використання електронної системи закупівель замовник обов’язково дотримується принципів здійснення публічних закупівель, не вносить інформацію про такі закупівлі до річного плану та не оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.”.

Отже інформація про закупівлі до 50 тис. гривень до річного плану не вноситься, звіт про договір не оприлюднюється. Ні протягом трьох робочих днів, ні не пізніше 20 днів з дня припинення воєнного стану.

До підпункту 3 пункту1 Постанови вносяться наступні  зміни:

1) в абзаці першому слова “передбачених цією постановою закупівель” замінити словами і цифрою “закупівель, передбачених абзацом першим підпункту 1 цього пункту”;

2) підпункт доповнено абзацом такого змісту:

“Договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України. Сторони договору про закупівлю, що укладається відповідно до абзацу першого підпункту 1 пункту 1 цієї постанови, можуть встановити, що умови такого договору застосовуються до відносин, що виникли між сторонами до набрання чинності цією постановою виключно у разі, якщо на момент набрання чинності цією постановою у замовника за закупівлею предмета закупівлі, передбаченого договором про закупівлю, були наявні умови для застосування переговорної процедури закупівлі, визначені пунктами 2, 4, 5 частини другої статті 40 Закону України “Про публічні закупівлі”, або наявні умови для не застосування порядку проведення спрощених закупівель, визначені пунктами 2, 4, 5 частини сьомої статті 3 Закону України “Про публічні закупівлі”.

Отже, договори укладаються відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України.

Внесеними змінами надано відповідь на питання щодо можливості застосування умов договору до відносин між сторонами, які виникли до набрання чинності цієї Постанови.

Тобто, якщо у замовника були наявні підстави провести переговорну процедуру або ж не застосувати порядок проведення спрощених закупівель, замовник має право застосувати умови договору до відносин, що виникли раніше. Але перелік таких підстав для замовника чітко окреслений Постановою № 437.

 

Тетяна Руденко Координатор з моніторингу медичних закупівель Києва та Київської області, Львова та Львівської обл., Одеси та Одеської обл. Transparency International Ukraine

blog.liga.net

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
9
Олена
15.04.2022
А як правильно розуміти закупіля до 50 тис.? якщо у мене декілька договорів до 50 тис., але за одним ДК, і загальна сума більше 50 тис., тоді я після воєнного стану оприлюднюю через 20 днів їх? Правильно я розумію? підкажіть будьласка
Вікторія Олена
15.04.2022
Правильно.
Олена Вікторія
15.04.2022
Дякую
Тетяна
15.04.2022
А якщо було куплено товарів на 49 тис прямим договором, раніше оприлюднений звіт. Тепер перекинули кошти і хочемо ще купити товарів по коду, це буде вважатись новим предметом закупівлі. Чи публікувати звіт про такий договір? Якщо дивитись суму по загальному коду, то буде більше 50 тис. А то постанову опублікували, а розяснень як завжди немає.
Олена Тетяна
15.04.2022
Так і я вважаю що це новий предмет закупівлі
Вікторія Тетяна
15.04.2022
Якщо ви в подальшому перевіряючим зможе довести що кошти які були "перекинуті" ви не могли передбачити на початку планування першої закупівлі, то звичайно це є новим предметом закупівлі.
NeProzorro
22.04.2022
50 тис.гривень- це "дитяча" сума. Треба не просто тимчасово відмінити/призупинити оприлюднення звітів, а збільшити граничні суми. Не 50 тисяч, а 200 тисяч- звіт про договір (а в умовах воєнного стану- без звіту).
NeProzorro
22.04.2022
Закупівля комунальних, експлуатаційних послуг, енергоносіїв- взагалі без обмежень по процедурах чи термінах.
Ірина
06.05.2022
Чи може термін дії договору до 50 тисяч (без оприлюднення) бути до 31.12.2022 ?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі