Інформація по темі "" | Публікації по тегу
01.08.16
20836 21
Друкувати
Обране

ProZorro стала обов'язковою для використання по всій Україні

З 1 серпня 2016 року в Україні завершується повний перехід на електронні публічні закупівлі через систему ProZorro. З квітня всі свої надпорогові тендери (від 200 тис для товарів і послуг і від 1,5 млн грн – для робіт) перевели центральні органи влади, великі державні підприємства і природні монополісти. А тепер використовувати ProZorro зобов’язані також місцеві органи влади, комунальні підприємства і ніші організації, які використовують кошти платників податків.

Повний перехід на електронну систему означає, що відтепер всі тендери, які перевищують порогові значення, повинні проводитись через ProZorro. Державний замовник (орган влади, державне чи комунальне підприємство) повинен завантажувати в ProZorro тендерні заявки, оголошуючи таким чином закупівлю. Далі він відповідає на питання постачальників і проводить в електронній системі аукціон чи іншу процедуру, передбачену Законом «Про публічні закупівлі». Після визначення переможця, замовник зобов’язаний також завантажити в систему текст договору з постачальником. А завдяки інтеграції з порталом Є-Data і проектом .007, віднедавна в ProZorro також можна відслідкувати ще й оплату договору, якщо вона здійснюється Державним казначейством.

Що стосується так званих допорогових закупівель (вартістю до 200 тис грн на товари і послуги і до 1.5 млн грн на роботи), то використання в ProZorro для них є добровільним, проте дуже бажаним. «Система працювала в пілоті саме на допорогових закупівлях, і довела свою надзвичайну ефективність: за рік пілотного проекту в ProZorro сума економії склала більше мільярда гривень (загальна сума економії на сьогодні сягнула 2.6 млрд грн). Тому ми закликаємо всіх сумлінних державних замовників використовувати ProZorro ще і на допорогах. Це легко, зручно і вигідно», – підкреслив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

Досвід першої хвилі переходу в ProZorro доводить, що жодних перешкод чи труднощів із запровадженням електронної системи для замовників не існує. Навпаки, використання електронної системи значно спрощує процедури закупівель. «За півтора року команда ProZorro провела понад 250 навчальних заходів в рамках найбільшої в держсекторі навчальної програми. Ми успішно запустили онлайн-курс на безкоштовній платформі Prometheus, створили спеціальний інформаційний сайт для замовників http://infobox.prozorro.org/. Тож всі вони мали можливість вивчити принципи побудови системи і правила роботи з нею», – зазначив Максим Нефьодов.

Основою для реалізації навчальної програми в ProZorro залишається ДП «Зовнішторгивдав». Днями підприємство змінює свою назву на ДП «Прозорро». Зміна назви символізує глибоку трансформацію ДП – з бюрократичного держпідприємства зі шлейфом корупційних скандалів на справжню опору і підтримку для системи ProZorro. «Сьогодні підприємство є адміністратором центральної бази даних ProZorro, займається професійним навчанням закупівельників, активістів, представників ЗМІ, а також доробкою технічного функціоналу системи, підтримує її роботу, забезпечує її стабільність і ефективність. Ці зміни не відбулися б без наполегливої роботи генерального директора Олександра Находа. Він змінив ключові принципи роботи ДП побудувавши, по суті, нову структуру, яка повністю відповідає цінностям і завданням ProZorro», – додав заступник міністра.

Нагадаємо, під час засідання Уряду 27 липня Максим Нефьодов зробив доповідь щодо підготовки до повного переходу на ProZorro. Зі свого боку Прем’єр-міністр Володимир Гройсман закликав всіх регіональних замовників сумлінно поставитися до використання ProZorro і не допустити саботажу реформи.

Prozorro. Піблічні закупівлі

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
21
Роман
01.08.2016
Оце вже ПЕРЕМОГА!!! Оце вже повна Ж!!! :-)
Карл
01.08.2016
А виведення грошей в обшори без плати податків теж перевели в Прозорро ? Чи раби будуть продовжувати працювати, а еліта красти, без відповідальності ?
Натали
01.08.2016
Интересно как считали экономию
Наталя Натали
02.08.2016
по наказу мерту не рекомендовано проводити закупівлі на прозорро менше 3х тисяч
Наталя Натали
02.08.2016
по ідеї, правильно було би як різниця між максимальною та мінімальною пропозицією, але вони беруть різницю від очікуваної вартості
lena.dashcko2012@yandex.ua
01.08.2016
Що стосується так званих допорогових закупівель (вартістю до 200 тис грн на товари і послуги і до 1.5 млн грн на роботи), то використання в ProZorro для них є добровільним, проте дуже бажаним. тобто, закупівлю на 3000 грн. чи до 3000 грн. можна здійснювати без використання в ProZorro
Татьяна lena.dashcko2012@yandex.ua
02.08.2016
Я звонила в ProZorro сегодня, сказали допорогові можно через сайт не проводить.
Роман Татьяна
02.08.2016
Можно не проводить но отчет о закупке сбрасывать придется.
Татьяна Роман
02.08.2016
Если договор больше 50 тыс.
Евгеній Татьяна
02.08.2016
30 тис
Татьяна Евгеній
02.08.2016
50 тыс. в ProZorro сегодня лично спрашивала. :)
СветланаМ. Татьяна
03.08.2016
В Николаевской области допороговая 10 тис.
Уля СветланаМ.
03.08.2016
В Законі: Стаття 2. Сфера застосування Закону......50 тисяч гривень ....
Надія
03.08.2016
А якщо в рішені сесії сільської ради вказано що за умови, що вартість закупівлі становить від 3000 грн. та не перевищує меж, встановлених ч. 1 ст. 2 Закону України “Про публічні закупівлі“. То звіт публікувати чи ні? І чим затверджується річний план закупівель що здійснюються без проведення процедур закупівель на 2016 рік, Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України 15.09.2014 № 1106 і все?
ната
04.08.2016
перед введенням в дію прозоро та едата спочатку б забезпечили бюджетні установи нормальною компютерною технікою яка могла б нормально працювати , а не користувалися б компютерами яким вже по "сто" років
татьяна
05.08.2016
Все через прозоро.А як нам короваї заказать .Наша пекарня навіть не чула про прозоро.Чи нам новою поштою відправлять,можливо й червоно стрічкою перевяжуть.Це нагадує казку про колобка.
Юлія
05.08.2016
Скажіть будь ласка, як бути коли всі телефонні лінії вирізали, непрацює інтернет, а електронні закупівлі хоч не хоч, а повинні проводитись через систему ProZZoro/ Як в таких умовах можно працювать???
Іван
05.08.2016
Хто повинен складати технічні умови для того чи іншого предмету закупівлі...розписувати яку парту чи шафу нам потрібно........... від коліру до фурнітури?
Валентина
10.08.2016
Повний абсурд зовні України і всередині також ! Що Прозорро( від слова зорро), хто дивився цей фільм, що є-дата, ми всі розуміємо,що це повний абсудр! Країна дураків!
Наташа
01.09.2016
Доброго дня. Підскажіть будь-ласка чи потрібно на сесії сільської ради згідно ЗУ "Про здійснення державних закупівель" приймати рішення сесії "Про впровадження системи електронних закупівель" і чи являється воно регуляторним актом?
Наталія
15.11.2016
Я так і не розумію дечого. Тернопільська обласна рада прийняла рішення, що всі закупівлі вище 3000 грн. рекомендовано проводити через Прозоро. Як це виконувати? Чи це стає обов'язковим довиконання? Якщо ні, то для чого облрада дублює Закон? В Законі і так ясно, що від 3000 до 50000 можна тільки річний план оприлюднювати, а більше нічого.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі