Інформація по темі "" | Публікації по тегу
30.06.16
6493 0
Друкувати
Обране

Щодо придбання меблів для навчального процесу

Державна Казначейська Служба України у зв’язку з численними зверненнями розпорядників бюджетних коштів щодо придбання меблів для забезпечення навчального процесу повідомляє.


Лист від 27.07.2015 р. № 11-10/1002-19668

 

З метою стабілізації економічної ситуації в державі та економного і раціонального використання державних коштів постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.2014 р. № 65 затверджено Заходи щодо економного та раціонального використання державних коштів, передбачених для утримання органів державної влади та інших державних органів, утворених органами державної влади підприємств, установ та організацій, які використовують кошти державного бюджету (далі — Заходи).

Пунктом 1 Заходів, зокрема, передбачено припинення придбання меблів, крім випадків, коли така закупівля здійснюється за рахунок коштів спеціального фонду державного бюджету, отриманих на вказану мету як гранти, міжнародна технічна допомога, благодійні внески.

Якщо навчальний заклад мaє намір використовувати придбані меблі не для власного утримання, а для забезпечення своїх функціональних повноважень, а саме — забезпечення навчального процесу, заборона такого придбання Заходами не передбачена.

Перший заступник Голови В. Дуда

Коментар редакції

Придбавати меблі для навчального процесу можна!

Як відомо, не всі товарно-матеріальні цінності дозволені до придбання бюджетними організаціями. Обмеження встановленіЗаходами щодо економного та раціонального використання державних коштів, передбачених для утримання органів державної влади та інших державних органів, утворених органами державної влади підприємств, установ та організацій, які використовують кошти державного бюджету, затвердженими постановою КМУ від 01.03.2014 р. № 65 (далі — Заходи).

Так, п. 1 цих Заходів передбачено припинення придбання:

— автотранспортних засобів (крім спеціалізованих санітарних автомобілів екстреної медичної допомоги, пожежних та спеціальних аварійно-рятувальних машин, вантажних автомобілів, причепів, напівпричепів, які використовуються для перевезення деревини або виконання інших виробничих функцій у лісовій галузі, автомобілів для охорони та патрулювання в лісових масивах, автомобілів, які обслуговують гідротехнічні об’єкти Держводагентства, автомобілів для здійснення рибоохоронних заходів, а також автомобілів закордонних дипломатичних установ України, державної телерадіокомпанії «Всесвітня служба «Українське телебачення і радіомовлення», суб’єктів державного іномовлення України — за наявності об’єктивних потреб в оновленні таких автомобілів);

— меблів (крім меблів для облаштування пунктів тимчасового розміщення біженців і пунктів тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні);

— мобільних телефонів (крім придбання мобільних телефонів за рахунок коштів спеціального фонду державного бюджету для забезпечення підприємствами, установами та організаціями, що належать до сфери управління Держводагентства, управління віддаленими від основних баз водогосподарськими об’єктами);

— побутової техніки (крім бензопил, бензокущорізів, моторубів та мотопомп для виконання лісогосподарських робіт, а також побутової техніки для облаштування пунктів тимчасового розміщення біженців і пунктів тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, технологічного обладнання для виробництва Донецькою та Луганською обласними державними телерадіокомпаніями програм телебачення і радіомовлення);

— проведення ремонту приміщень (крім приміщень, що перебувають в аварійному стані, приміщень міністерств, утворених починаючи з 2015 року, приміщень навчальних, оздоровчих, санаторно-курортних закладів та реабілітаційних установ, ремонт яких здійснюється за рахунок коштів спеціального фонду з метою дотримання вимог санітарних норм та норм пожежної безпеки для забезпечення навчально-виховного процесу, оздоровлення дітей, санаторно-курортного лікування ветеранів війни, інвалідів та реабілітації дітей-інвалідів, приміщень пунктів тимчасового розміщення біженців і пунктів тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні; крім робіт, пов’язаних з реалізацією Угоди (у формі обміну нотами) між Урядом України та Урядом Японії про надання грантової допомоги для реалізації проекту «Оновлення освітлювального обладнання Харківського державного академічного театру опери та балету імені М. В. Лисенка»).

Проводити зазначені видатки допускається лише за кошти спецфонду, які отримані на вказану мету як грантиміжнародна технічна допомогаблагодійні внески.

Водночас у листі, що коментується, Держказначейська служба надала роз’яснення, що меблі, які передбачені для використанняу навчальному процесікупувати можна! Хоча такого винятку у Заходах немає. «Чорним по білому» там таке не написано. Однак вважаємо думку Держказначейської служби у цьому випадку цілком логічною, адже такі меблі необхідні для виконання основних функцій навчальних закладів. Інша справа — купівля меблів для кабінету керівника і тому подібного. Такі меблі вже точно не можна купувати.

На нашу думку, такий підхід можна застосовувати і щодо придбання побутової техніки та автомобілів.

Так, наприклад, можна придбати автомобіль, який буде використовуватися у навчальному процесі для занять по керуванню авто.

Також можливо придбати, наприклад, кухонну побутову техніку, яка буде застосовуватися в навчальному процесі під час підготовки кухарів тощо.

До речі, щодо побутової техніки — на сьогодні не так легко визначити, належить той або інший пристрій до побутової техніки чи ні. Це пов’язано з тим, що єдиний нормативний документ, який визначав належність техніки до побутової, — Перелік видів виробів, які віднесено до складної побутової техніки, затверджений наказом Міністерства машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії України від 30.09.96 р. № 306 — втратив чинність 17.03.2015 р. Замість нього ніякого нового документа не прийнято.

Тетяна СТАНКУС, заступник головного редактора

БЮДЖЕТНА БУХГАЛТЕРІЯ, ЧЕРВЕНЬ, 2016/№ 24

 

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Шановні колеги!
Довгі роки ми наполегливо працювали, щоб вчасно підставляти плече підтримки всім українським бухгалтерам бюджетного сектору. Ми завжди розуміли, що їм нізвідки чекати допомоги й опори, тому розвивали новинний і консультативний портал власними силами та засобами. За що ви повсякчас віддячуєте нам своєю довірою та прихильністю. Ми дуже цінуємо це!

Та настають складні часи в усьому світі – й дедалі важче стає підтримувати гідний рівень роботи найбільшого в Україні порталу за свій кошт, частково покриваючи витрати завдяки рекламі. Цього вкрай замало!

Buhgalter.com.ua – це не лише стрічка новин із тематичними розділами та корисною інформацією. По той бік монітора щоденно стоять на варті роботи порталу 14 фахівців та чимале технічне забезпечення для безперешкодного функціонування сайту.

Ми сформували максимально комфортну ціну, яка б не «била по кишені», – 30 грн на місяць або 1 грн на день. Передплатники видань «Бюджетна бухгалтерія» та «Оплата праці», як і раніше, продовжують користуватися порталом безкоштовно та без реклами.

Розуміємо, для вас це стало несподіванкою, але в сьогоднішніх умовах ми не можемо діяти інакше. Цілком посильна сума, що дорівнює чашці кави у кав’ярні, підтримає життя вашого улюбленого ресурсу. За це ми віддячимо вам завжди цікавою й важливою інформацією та новими ідеями. Далі буде тільки краще!

Залишайтеся з нами – і давайте підтримувати один одного!

Ваші колеги – команда buhgalter.com.ua
30
грн/
місяц
Це приблизно усього 1 грн/день
Ви можете скасувати в будь-який момент
ic-acc-pay
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн