Інформація по темі "" | Публікації по тегу
13.08.15
5204 0
Друкувати
Обране

Цікаве з форуму: Сільській раді необхідно придбати для комунального підприємтва трансформатор, як це зробити вірно?

Для комунального підприємства треба придбати трансформатор вартість 26000 грн. Як це зробити? Дати гроші з сільської ради на придбання по КФК 100302 і КЕКВ 2610 або Купити його самим через бюджет розвитку по КФК 100202 КЕКВ 3110 і тоді віддати їм безоплатно. Як краще зробити і правильніше ???

Вирішити дане питання можна таким чином. 

По-перше, місцеві органи влади можуть здійснювати внески до статутного капіталу суб’єктів господарювання, що знаходяться у їх власності. Отже, якщо комунальне підприємство знаходиться у власності даної територіальної громади, сільська рада може здійснювати внески до його статутного капіталу. Такі видатки відповідно до п. 3, ч. 2, ст. 71 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI (далі - БКУ) відносяться до витрат бюджету розвитку і у разі їх планування відображаються за КТКВ 180409 «Внески органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування у статутні капітали суб'єктів підприємницької діяльності» КЕКВ 3210 «Капітальні трансферти підприємствам (установам, організаціям)». 

Частиною 4 ст.78, ч.2 ст.75 Господарського кодексу України визначено, що статутний капітал комунального унітарного підприємства утворюється органом, до сфери управління якого воно належить, його розмір визначається відповідною місцевою радою

Також, у сільському бюджеті можуть передбачатися кошти на фінансування програм, пов’язаних з виконанням власних повноважень, затверджених відповідною місцевою радою згідно із законом (п. 21, ч. 1, ст. 91 БКУ).

Відповідно до статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать повноваження з управління об'єктами житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв'язку, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, забезпечення їх належного утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості послуг населенню.

Тобто, сільська рада може затвердити місцеву програму, наприклад, стосовно підвищення ефективності роботи даного підприємства, та передбачити у бюджеті кошти на її реалізацію. У такому випадку кошти плануютьсяза КТКВ 100302 «Комбінати комунальних підприємств, районні виробничі об’єднання та інші підприємства, установи та організації житлово-комунального господарства» та КЕКВ 3210 «Капітальні трансферти підприємствам (установам, організаціям)» - для здійснення капітальних видатків (видатки бюджету розвитку) та КЕКВ 2610 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)» - для здійснення поточних видатків (видатки загального фонду бюджету).

Форум для працівників бюджетної сфери

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі