Інформація по темі "" | Публікації по тегу
28.10.15
4058 0
Друкувати
Обране

У МОЗ відбулася презентація платформи електронних державних закупівель «Prozorro»

27 жовтня за участі Першого заступника Міністра охорони здоров’я України Олександри Павленко, координатора ProZorro, проектного менеджера реформи держзакупівель при Національній раді реформ Христини Гуцалової, співкоординатора ProZorro Віктора Нестуля, старшого аналітика Transperancy International Україна, директора електронного майданчика e-tender Іванни Мельник відбулася презентація системи електронних державних закупівель Prozorrо.

Prozorrо – це електронна система взаємодії державного замовника товарів та послуг і постачальника. Вона створена волонтерами за власний кошт і направлена на подолання корупції в системі державних закупівель. 

Христина Гуцалова, координатор ProZorro, проектний менеджер реформи держзакупівель при Національній раді реформ пояснила як працює система і що потрібно, аби провести ідеальні торги: «Ви оголошуєте закупівлю на одному з майданчиків системи Prozorro, в цей момент постачальники з усіх майданчиків бачать цю закупівлю і можуть зі свого майданчика подати пропозицію. Аби провести ідеальні торги необхідно:

  • - промоніторити ринок, щоб точніше визначити ціну;
  • - запросити до участі потенційних постачальників;
  • - визначити предмет закупівлі по 5-му знаку ДКПП;
  • - специфіка товару має бути прописана детально, оголошувати торги можна на суму не менше ніж 3000 грн., залишити принаймні 2 дні на уточнення;
  • - визначити строк подання пропозиції (зважати на специфіку товару та строк подання певних документів);
  • - кваліфікаційні вимоги до постачальника мають бути мінімальними та обґрунтованими, забезпечити можливість учаснику, пропозиція якого виявилась найвигіднішою, надати скан-копії документів, яких не вистачає;
  • - встановити реальні строки подання оригінальних документів;
  • - вказати об’єктивні строки розрахунків із постачальником». 

Віктор Нестуля, співкоординатор ProZorro наголосив, що всі умови закупівель відкриті і будь-хто може зайти на портал і подивитися як відбуваються закупівлі. Також він додав, що очікується, що з 1 січня 2015 року система стане обов’язковою для всіх центральних органів виконавчої влади: «Міністерство охорони здоров’я вже активно використовує систему Prozorro, яскравим прикладом цього є Національний інститут раку, всі київські лікарні, підпорядковані КМДА, а також дніпропетровські, волинські та полтавські лікарні. Всі вони задоволені, бо отримують реальну економію, іноді більше ніж 50 %». 

Перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександра Павленко закликала всіх учасників семінару донести інформацію стосовно платформи Prozorro до своїх медичних закладів і почати її активно використовувати: «Міністерство охорони здоров’я і я особисто підтримую систему прозорих закупівель і вважаю що платформа Prozzoro – це величезний крок у боротьбі з корупцією на загальнодержавному рівні, тому закликаю медичні установи активно використовувати її в роботі». 

За півроку свого існування система Prozorro вже зекономила державі більше 300 млн грн.

 

Прес-служба МОЗ України

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі