Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
6195 0
Друкувати
Обране

Як бюджетникам проводити держзакупівлі природного газу після 01.10.2015 р.

Із 01.10.2015 р. правові засади функціонування ринку природного газу України визначаються Законом України «Про ринок природного газу» (далі— Закон України).


Водночас у згаданому Законі України відсутні поняття «постачальник природного газу за нерегульованим тарифом» і «постачальник природного газу за регульованим тарифом».

Постачання природного газу побутовим споживачам здійснюється на підставі типового договору, що затверджується Регулятором. При цьому постачання природного газу іншим споживачам (у т.ч. бюджетним установам й організаціям) здійснюється на підставі договорів, що укладаються відповідно до вимог Цивільного та Господарського кодексів іповинні містити істотні умови, передбачені ч. 5 ст. 12 Закону України.

У рамках договору постачання природного газу споживач здійснює закупівлю природного газу як товару.

Послуги з розподілу природного газу надаються споживачу на підставі й умовах договору розподілу природного газу, що укладається між споживачем та оператором газорозподільної системи відповідно до типового договору розподілу природного газу, затвердженого Регулятором.

Тож, із 01.10.2015 р. усі споживачі природного газу, у т.ч. бюджетні установи й організації,мають право вільно обирати постачальника природного газу, якщо такий постачальник отримав в установленому порядку ліцензію на право провадження цього виду господарської діяльності.

Оскільки чинним законодавством не передбачено типової форми договору постачання природного газу для споживачів (окрім побутових), постачання природного газу, у т.ч. для бюджетних установ й організацій, здійснюється на підставі договору, що укладається відповідно до вимог Цивільного та Господарського кодексів, і за вільними цінами, які встановлюються між постачальником та споживачем.

Тому закупівля природного газу в ліцензованих постачальників природного газу може здійснюватися замовниками як шляхом проведення конкурсних торгів, так і шляхом проведення переговорної закупівлі, а закупівля послуг із розподілу природного газу в оператора газорозподільної системи — шляхом застосування переговорної процедури закупівлі.

Відповідні тези наводить Мінеконмрозвитку в листі від 01.12.2015 р. № 3302-05/40083-06.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд