Інформація по темі "" | Публікації по тегу
15.03.23
5515 0
Друкувати
Обране

Як проводити закупівлю послуг з поточного ремонту – вартість понад 100 000 грн чи понад 200 000 грн

Роз`яснення щодо нових змін в частині поточного ремонту до Постанови 1178

Тож, закупівля послуг з поточного ремонту – вартість 100 000+грн чи 200 000+ грн

Нові зміни до Особливостей роз’яснили також й термінологію в частині поточного ремонту.

Пунктом 10 Особливостей визначено, що закупівлі послуг з поточного ремонту, предмет закупівлі яких визначається відповідно до пункту 3 розділу II Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 15 квітня 2020 р. № 708, а їх вартість становить або перевищує 200 000 грн, проводяться шляхом застосування відкритих торгів, у порядку, визначеному Особливостями.

Тобто, закупити вказані послуги, очікувана вартість яких менше 200 000 грн замовник може шляхом укладання прямого договору із надавачем послуг.

Яких саме ремонтів стосується вказана норма?

Наказом Мінекономіки № 708 передбачено, зокрема, визначення предмета закупівлі послуг з поточного ремонту, а саме предмет закупівлі визначається за кожним окремим будинком, будівлею, спорудою, лінійним об’єктом інженерно-транспортної інфраструктури згідно з термінологією державних будівельних норм ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво», затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 04.06.2014 № 163 та/або галузевих будівельних норм ГБН Г.1-218-182:2011 «Ремонт автомобільних доріг загального користування. Види ремонтів та переліки робіт», затверджених наказом Державної служби автомобільних доріг України від 23.08.2011 № 301.

Відповідно до термінології ДБН А.2.2-3:2014, спорудою називається штучно створений об'ємний, площинний або лінійний об'єкт, що має природні або штучні просторові межі, встановлений стаціонарно (нерухомо) відносно землі та призначений для досягнення певних цілей.

Будівля є різновидом споруди, що складається з несучих та огороджувальних або сполучених (несучоогороджувальних) конструкцій, які утворюють наземні або підземні приміщення, призначені для життєдіяльності людей та виробництва продукції; будинок різновид будівлі, яка призначена, як правило, для проживання та обслуговування людей.

Лінійним об’єктом інженерно-транспортної інфраструктури є наземні, надземні або підземні лінійні об'єкти для пересування людей, транспортних засобів, вантажів, переміщення рідких та газоподібних продуктів, передачі електроенергії тощо.

Таким чином, замовник має право укласти прямий договір вартістю до 200 000 грн, на закупівлю послуг з поточного ремонту, якщо ремонту підлягає будь-яке приміщення (будинок, будівля, або їх частина), або ж дорога, тротуар, трубопровід, лінія електропередач тощо.

Якщо ж є потреба відремонтувати обладнання, машини, прилади тощо – замовник орієнтується на межі у 100 000 грн.

Для закупівлі послуг з поточного ремонту будь-якого обладнання, вартість яких 100 000 грн і вище замовник зобов’язаний оголосити відкриті торги.
 
  ТЕТЯНА РУДЕНКО
Джерело:
infobox.prozorro.org
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі